Hlinecké gymnázium oslavilo 70 let
Profilovka
08. 02. 2024.
1928

Na gymnáziu K. V. Raise v Hlinsku se na konci ledna konaly oslavy k výročí 70 let od založení. Připomenutí vzniku gymnázia v roce 1953 bylo příjemnou a povedenou událostí, navíc byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program.

Program dne otevřených dveří bylo možné navštívit mezi 12-18 hod. Při příchodu do budovy byly každému účastníkovi poskytnuty informace o jednotlivých třídách. Počet návštěvníků se přibližoval ke čtyřem stovkám. Oslav výročí se zúčastnili také starosta Hlinska Miroslav Krčil, radní Pardubického kraje Josef Kozel nebo absolventi minulých tříd a dřívějších let.

Po celou dobu byli k dispozici studenti gymnázia v každé ze tříd a i v dětském koutku, kde dohlédli na menší děti. Každý účastník si mohl také zakoupit školní almanach obsahující dřívější pracovníky školy, fotografie, historické poznatky o škole a další. Na interaktivních tabulích probíhaly prezentace s fotkami z exkurzí, GO kurzů pro první ročníky, nebo učitelského sboru.

V nejvyšším patře budovy v učebně 314 byly vystaveny kroniky popisující život školy. Učebna Biologie ve stejném patře měla možnost ukázat umělé i živé tvory ve vitrínách, které si lidé mohli osahat. Obrovský zájem vzbudila také učebna laboratoře fyziky, kde probíhaly fyzikální pokusy nebo 3D tisk.

Pro dříve narozené absolventy a bývalé pracovníky školy byla připravena vyhrazená místnost s občerstvením. V přízemí klubové místnosti se konalo hudební vystoupení studentů ze 4. A s Dr. Janou Malinovou a v učebně 207 probíhalo divadelní vystoupení pod vedením Mgr. Lady Leszkowové. Škola také nabídla zábavu v podobě vyzkoušení VR brýlí nejen pro děti, ale také pro rodiče a prarodiče..

Reakce návštěvníků byly potěšující a velice pozitivní. Pedagogové gymnázia tuto událost považují za velmi povedenou. Den si také užili i výpomocní studenti nižších a vyšších ročníků, pro které bylo radostí pomoci uspořádat toto nemalé výročí školy.

 

Zdroj foto: Facebook profil Gymnázium K. V. Raise Hlinsko

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image