Hlinecká radnice slavnostně přivítala sedm nových občánků města
Profilovka
17. 06. 2024.
846

V obřadní síni hlinecké radnice se v sobotu dopoledne uskutečnilo vítání občánků. První uvedením nových občánků Hlinska do společnosti provázel starosta města Miroslav Krčil. 

Setkaly se tu rodiny s miminky, atmosféru tradičního obřadu dodaly děti z MŠ Budovatelů, které ho zahájily pásmem veselých písniček a básniček.

vitani_obcanku_1.jpg

Starosta Hlinska  přivítal celkem sedm nových občánků, z toho jednu holku a šest chlapců. Po jejich představení k dětem i rodinám promluvil starosta města Miroslav Krčil s popřál jim hodně zdraví a radosti, rodičům trpělivost i radost z toho, jak uvidí své děti spokojeně vyrůstat a vyzdvihl skutečnost, že dítě je největším darem v životě člověka.

vitani_obcanku_2.jpg

„Přivítat nové občánky do města je pro mne vždycky ta nejmilejší povinnost a velká radost. V sobotu dopoledne dorazila do obřadní síně hlinecké radnice další partička malých rošťáků. Včetně jedné slečny. A zase byli v pohodě a perfektní! Tak ještě jednou velká gratulace rodičům... hodně zdraví, spoustu úsměvů a kopec štěstí k tomu," uvedl ještě k vítání občánků na svém facebook profilu Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Rodiče se podepisovali do pamětní knihy a každý z občánků dostal z rukou starosty finanční dar v hodnotě 5 000 Kč, plyšovou hračku a pro maminky byla připravena květina. Následovalo fotografování v krásné vyřezávané kolébce, která zdobí hlineckou obřadní síň už desítky let.

vitani_obcanku_3.jpg

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image