Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Hlinecká muzejní noc láká na téma Vzpomínky na Valerii Kaplanovou Vytvořit článek
Hlinecká muzejní noc láká na téma Vzpomínky na Valerii Kaplanovou
redakce iHLINSKO - 28. 05. 2023    455    0 Líbil se vám tento článek?

Hlinecké Městské muzeum a galerie se i tento rok zapojí do celorepublikového Festivalu muzejních nocí. Pod záštitou Asociace muzeí a galerií ČR se tato akce v Česku koná již od roku 2005. Hlinsko se tak v letošním roce připojuje k celé řadě institucí, které pro tuto příležitost připravují speciální večerní, či noční program. V Hlinsku se Muzejní noc uskuteční v pátek 2. června v podvečer.

Letošní ročník hlinecké Muzejní noci bude věnován filmové a divadelní herečce Valerii Kaplanové. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení divadelního souboru GT Hlinsko, promítání pořadu Úsměvy Valerie Kaplanové, výstavu s názvem Vzpomínky na Valerii Kaplanovou, která potrvá až do 15. června a večerní prohlídku muzea. K dispozici bude občerstvení na muzejním dvorku a tématický fotokoutek. Začátek je v 19:30 hodin a vstupné je dobrovolné. 

Valerie Kaplanová se narodila v roce 1917 v Hlinsku a zemřela v roce 1999 v Pardubicích. Proslavily ji role ve filmu Honza málem králem a třeba i Jára Cimrman ležící, spící. V českém filmu si naposledy zahrála v roce 1998, a to roli babičky Filomény ve filmu Šmankote, babičko, čaruj!.

Zdroj plakátu: www.hlinsko.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu