Hasiči se utkali se zdravotníky na podporu Tomáška s mozkovou obrnou
Profilovka
16. 03. 2023.
1131

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje pořádal charitativní hokejové utkání hasiči vs. zdravotníci. V minulém roce se v Pardubicích v rámci mistrovství hasičů v požárním sportu vybralo 150 tisíc korun pro Štěpánka. Letos se charitativní utkání konalo na hlineckém zimním stadionu pro Tomáška, na dobrovolném vstupném se vybrala částka 92 100 korun.

Peníze putovaly malému Tomáškovi, který je vnukem příslušníka HZS Chrudim a slouží na stanici v Hlinsku. Tomášek se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Rodiče Tomáška zřídili i účet na donio.cz, kde sbírají peníze pro malého klučinu, který potřebuje nové auto, které je pro něj nezbytné k cestování na rehabilitace a lékařům. „Každá koruna se počítá, a tak jsme přispěli i dnešním hokejovým utkáním, a hlavně dobrovolnou sbírkou. Moc dobře víme, že péče o tyto děti je velice náročná a těžce zasahuje do života rodiny postižených dětí. Hasiči tak dnes měli opravdu hřejivý pocit u srdce, že opět můžeme pomáhat,” uvedla k charitativnímu utkání tisková mluvčí HZS Pardubického kraje por. Bc. Vendula Horáková.

Hasiči i zdravotníci se po celou dobu hokejového zápasu doslova prali o puk. Nakonec vyhráli hasiči nad zdravotníky 8:3. „Diváků bylo tak akorát a my jsme rádi, že jste se přišli podívat, jak proti sobě hrají profesionálové a svým dobrovolným vstupným jste také přispěli na malého Tomáška. Hasiči každý den pomáhají lidem v nouzi a každý den zachraňují životy. Proto i ve svém volnu přemýšlejí, jak pomoci,” doplnila mluvčí HZS Pardubického kraje por. Bc. Vendula Horáková.

 

Zdroj foto: HZS Pardubického kraje

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image