Gymnázium K. V. Raise se zúčastnilo soutěže v programování
Profilovka
04. 06. 2021.
1203

V dubnu proběhlo krajské kolo soutěže v programování, které se zúčastnilo i Gymnázium K. V. Raise a SOU, Hlinsko. Na soutěži reprezentoval hlinecké gymnázium Matěj Arnošt Zahradník, student prvního ročníku vyššího stupně.

Kategorie Programování mládež se zúčastnili převážně žáci středních škol, které se zaměřují na informační a komunikační technologie. Do ústředního kola bylo možné postoupit po zisku 43 a více bodů. Matěj Arnošt Zahradník získal v soutěži celkem 20 bodů. Zadání úloh byla pro celou ČR jednotná.

„Matěj prokázal znalosti algoritmických struktur a syntaxe moderního programovacího jazyka Python. Díky nim vybojoval krásné třinácté místo! Jeho nepopiratelný úspěch je o to cennější, že se soutěže zúčastnili zejména studenti středních škol se zaměřením na informační a komunikační technologie. Mezi studenty všeobecných gymnázií byl Matěj druhým nejúspěšnějším řešitelem a porazil i nemalou část odborně zaměřených konkurentů. Navíc je nutné zdůraznit, že se v rámci jedné kategorie utkali žáci všech ročníků středních škol, což zvýhodňovalo starší účastníky,” uvedli Jiří Kos a Jaroslava Hladíková na webu hlineckého gymnázia.

Soutěž v programování organizovaná Národním pedagogickým institutem České republiky byla rozdělena do čtyř kategorií, žáci, mládež, web a mikrořadiče. Pro kategorii žáků a mládeže nebyl zadán programovací jazyk, v kategorii web museli soutěžící použít HTML, CSS nebo JavaScript programovací jazyky a v kategorii mikrořadiče byl zadán seznam, součástek.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image