Gymnázium K. V. Raise a SOU, Hlinsko má nového ředitele
Profilovka
15. 06. 2024.
3458

Na začátku roku vyhlásil Pardubický kraj konkurz na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele Gymnázia K. V. Raise, Hlinsko, ve výběrovém řízení uspěl Mgr. Marian Solčanský a ve funkci nahradí současného ředitele RNDr. Rostislava Dvořáčka. Konkurzní řízení se týkalo i dalších třiceti tří škol v kraji.

„Konkurz na nového ředitele hlineckého gymnázia proběhl v kompetenci Pardubického kraje jako zřizovatele. Není to tedy věcí města Hlinska, i když se škola v Hlinsku nachází a my ji považujeme za naši. Zřizovatelem gymnázia je Pardubický kraj a my máme eminentní zájem na tom, aby škola fungovala co nejlépe, rozvíjela se a měla dynamiku. Do výběrového řízení se přihlásilo pět zájemců, ze kterých uspěl Mgr. Marian Solčanský," sdělil k výsledku konkurzu na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele Gymnázia K. V. Raise Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Nový ředitel hlineckého gymnázia nastoupí do funkce v polovině letních prázdnin. „Výběrové řízení probíhalo ve dvou rovinách. Návrh na vhodného kandidáta vypracovala výběrová komise a konečné slovo měla Rada Pardubického kraje. Do funkce ředitele Gymnázia K. V. Raise a SOU, Hlinsko nastoupí Mgr. Marian Solčanský od 1. srpna 2024. Do konce července ještě dobíhá mandát současnému řediteli RNDr. Rostislavu Dvořáčkovi," pokračoval starosta Krčil.

Vedení hlinecké radnice chce intenzivnější spolupráci mezi základními školami v Mikroregionu Hlinsko a gymnáziem. Pokud budu mluvit za město, tak bych si velmi přál, abychom dokázali ještě zintenzivnit především spolupráci našich základních škol s gymnáziem a dokázali najít i nové možnosti. Rozhodně to nechceme v rovině nějaké konkurence, ale naopak, budeme chtít zachovat rovinu spolupráce. Spolupráci bych chtěl pomoci nastavit i v rámci základních škol celého Mikroregionu Hlinecko, například školami v Kameničkách, Krouně, Včelákově, Trhové Kamenici a dalších," uzavřel Krčil.

Zřizovatelem školy Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště, Hlinsko, Adámkova 55 je Pardubický kraj.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image