Gól v power- play rozhodl o výhře Litomyšle
29. 09. 2022.
visibility 682

H l i n s k o  -  V druhém kole krajské ligy nás na domácím ledě čekal ambiciózní celek Litomyšle, který oproti minulé sezóně ještě na několika postech posílil. V prvních deseti minutách se hrál opatrný hokej z obou stran. Více ze hry měli domácí a připravili si i brankové příležitosti, v 7. minutě M. Havel,  v 10. minutě i O. Karásek a ve 12. M. Kišš.  Do vedení se však ve 14. minutě dostal soupeř, když se po střele mimo branku T. Vlka odrazil kotouč ke Stoklasovi, který dostal z úhlu puk pod horní tyč 0:1. Hlinečtí zvýšili tlak, ale ani kombinace v 16. minutě, kterou mohl zakončil P. Beneš nepřinesla vyrovnání.

V druhé části byli aktivnější hosté a hned v úvodních dvou minutách T. Vlk čelil dvěma nebezpečným situacím a střelám. Také 24. minuta přinesla vekou šanci na vyrovnání P. Beneš nabil T. Břízovi, ale Horáček byl připraven. Chyběla nám přesnější muška. První vyloučení v utkání přišlo až ve 30. minutě na straně domácích. Oslabení zvládli velice dobře a soupeř se nedostal do vyložené brankové situace. Ve 33. minutě T. Cejpek aktivně napadal v pásmu hostí, čehož vznikl závar před Horáčkovou brankou, kde se po střele P. Finka nejlépe zorientoval T. Bříza a vyrovnal na stav 1:1. Ve 35. minutě mohli jít domácí do vedení, ale velice slibnou akci R. Chvojky s O. Karáskem zmařil opět Horáček a rovněž tak akci zakončenou střelou M. Machače o dvě minuty později. V produktivitě nás vyškolil A. Pulpán, který nabral rychlost ve středním pásmu, prokličkoval se až před branku domácích a zakončil přesnou střelou k levé tyči 1:2.

Také první dvě minuty třetí třetiny Litomyšl zahrozila dvěma střelami na branku. Ve 44. minutě spálil šanci M. Havel, když pálil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho střela míříla jen doprostřed branky. Následoval tlak útočné řady T. Hudce, ze které pramenily další šance na vyrovnání. Ve 47. minutě si slabší chvilku vybral Horáček, když střela M. Machače ze středního pásma prošla pod jeho betony 2:2. Bohužel ani ne za minutu hosté opět vedli a opět po odraženém kotouči od mantinelu se v dorážce prosadil Škvor 2:3.  Hlinečtí bojovali o vyrovnání a dostali hosty pod tlak a vyrovnávací branka vysela ve vzduchu a dvě minuty před koncem měli domácí příležitost v první přesilové hře. Následovalo ostřelování branky Horáčka, ale čas nekompromisně ubýval. Domácí zkusili závěrečnou power-play, ale po buly 30 vteřin před koncem vybojoval kotouč Bažant, jehož vyhozený puk se dokutálel do opuštěné branky domácích a rozhodl o konečném výsledku 2:4.