FOTOREPORTÁŽ: Žáci přípravných tříd a speciální školy zahájili druhý školní den se starostou Hlinska
Profilovka
05. 09. 2023.
1266

Přivítání v novém školním roce od starosty Hlinska Miroslava Krčila a vedoucího odboru školství Martina Vtípila čekalo dnes i na žáky předškolních tříd Základní školy Ležáků a na nové žáky praktické a speciální školy Klíč. Starosta Krčil žákům popřál, aby se jim ve škole líbilo, měli dobré kamarády a radost z učení.

První školní den dostali všichni prvňáčci hlineckých základních škol plavenku do krytého bazénu se vstupem do vzdělávacího centra Planeta a stejně tak ji na uvítanou ve škole dostali předškoláci a noví žáci praktické školy Klíč. ZŠ Ležáků otevřela v novém školním roce dvě přípravné třídy, do každé z nich nastoupilo shodně čtrnáct nových žáků.

Přípravná třída je určena pro předškoláka nebo dítě, kterému byl doporučen odklad povinné školní docházky o jeden rok. Jejím úkolem je hravou formou připravit dítě k úspěšnému nástupu do 1. třídy základní školy, usnadnit mu přechod do základního vzdělávání, případně vyrovnat nedostatky, které byly příčinou k odkladu povinné školní docházky. Dítě si v přípravné třídě zlepší řečové, sociální a komunikační dovednosti, svoje znalosti a návyky. V rámci aktivit nechybí ani prostor pro spontánní hru a pobyt na čerstvém vzduchu. Docházka dítěte do této třídy je bezplatná, rodiče hradí pouze stravné ve školní jídelně a poplatek za navštěvování školní družiny.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image