Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Fotoreportáž z Resslovského jarmarku v novém kabátě Vytvořit článek
Fotoreportáž z Resslovského jarmarku v novém kabátě
Věra Dvořáková (redakce) - 10. 12. 2022    914    0 Líbil se vám tento článek?

Ve středu 7. prosince se v Základní škole Resslova konal vánoční Resslovský jarmark. Akce se konala v prvním patře sportovní haly a kromě stánků s vánočními výrobky žáci školy připravili pro návštěvníky bohatý kulturní program.

Návštěvníky přivítal žák ZŠ Resslova Ondřej Víšek těmito slovy: „Vážení rodiče, milí žáci, drazí přátelé naší školy, opět po roce nadešel čas Vánoc. Čas, který podává pomocnou ruku všem, kteří ji potřebují. I my jsme se s příchodem adventu pustili do výroby vánočních dekorací a přání, vyzdobili jsme okna naší školy a napekli a ozdobili vánoční cukroví. Tím vším jsme velkou měrou přispěli k tomu, že se tu dnes může opět konat tradiční vánoční jarmark. A protože doba adventu je dobou, kdy by měl každý ve svém srdci pocítit aspoň špetku radosti, i my bychom vám dnes rádi předali malý dáreček v podobě písní, mluveného slova a vánočních koled, které uslyšíte v podání žáků naší školy.”

Ondřej dále pozval veřejnost na školní adventní jarmark, kde si bylo možné zakoupit výrobky žáků školy za menší finační obnosy. Výtěžek z prodeje výrobků putoval na konta adventních koncertů České televize. Následoval kulturní program v podobě zpěvu vánočních písní a koled školního sboru složeného s žáků druhých tříd a druhé stupně pod vedením paní učitelky Čermákové a Pavlové. Po té vystoupilo flétnové duo Natálie Soukupová a Sofie Štůlová, které zahrálo tradiční koledy. Ondřej Víšek poté vyprávěl vánoční příběh a zazněla také vánoční píseň a zpěv koled s doprovodem v podání Sofie a Terezy Štůlových, paní učitelky a dalších žáků.

Na závěr znovu nastoupil sbor, který za svitu elektrických svíček zazpíval závěrečnou vánoční píseň. Ještě před ní se moderátor celé akce Ondřej s návštěvníky rozloučil slovy: „Doufám, že pro vás bylo naše vystoupení chvilkou zklidnění a vánočního rozjímání. Před závěrečnou písní mi dovolte, abych vám za celou naši školu poděkoval za vaši obětavou pomoc i štědrost a popřál vám krásné a ničím nerušené vánoční svátky a do nového roku hodně klidu, pohody a především pevné zdraví. Nechť šťastná hvězda září nejenom nad Betlémem, ale především ve vašich srdcích.”

Na jarmarku bylo možné zakoupit mnoho krásných vánočních dekorací, ozdob a výtvorů, od vánočních ozdobiček z papíru, přes svícny a anděly až po krmítka pro ptáky. Občerstvení zajišťovali také žáci školy a jejich učitelé a pro návštěvníky byla připravena vánočka, cukroví a adventní čaj.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu