FOTOREPORTÁŽ: Vánoční těšení na Základní škole Ležáků
Profilovka
30. 11. 2023
visibility 2520

Dnes, ve čtvrtek 30. listopadu 2023 se na Základní škole Ležáků konalo tradiční Vánoční těšení na Ležákovce. Akce zahrnovala vystoupení pěveckého sboru Hlásek, vystoupení speciální třídy, vánoční dílničky, trhy s výrobky dětí a pedagogů a slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Vánoční těšení zahájil ředitel školy Tomáš Louda slovy: “Srdečně tu vítáme naše žáky, pedagogy, rodiče, přátele školy a všechny návštěvníky. Je to již rok, co proběhlo minulé Těšení na Ležákovce a doufáme, že se vám letošní bude líbit stejně. Přejeme, ať si užijete v poklidu letošní advent, dílničky, které tu pro vás máme připravené, vystoupení našich dětí a ať si vyberete pěkné výrobky, které pro vás připravili děti s pedagogy.

Pěvecký sbor Hlásek zazpíval pod vedením paní učitelky Chaloupkové několik vánočních písní a sbor dětí ze speciálních tříd pod vedením paní učitelky Chmelařové zarecitoval vánoční básničky a zazpíval koledy. Následovala volná zábava, při které mohli návštěvníci nakupovat výrobky na vánočních trzích a vyzkoušet si výrobu vánočních dekorací na několika stanovištích dílniček. Školu také obcházel Mikuláš s čerty a anděly v podání žáků školy.

Velkým lákadlem byl i bohatý betlém, který bude možné vidět po celý prosinec. K občerstvení si mohli návštěvníci dát cukroví, vánočky, chlebíčky a pro zahřátí čaj či něco ostřejšího. Těšení bylo zakončeno rozsvícením vánočního stromu ve vestibulu školy. 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image