Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas FOTOREPORTÁŽ: V Hlinsku se konal již 5. ročník Skautské kavárny Vytvořit článek
FOTOREPORTÁŽ: V Hlinsku se konal již 5. ročník Skautské kavárny
redakce iHLINSKO - 18. 09. 2023    517    0 Líbil se vám tento článek?

V sobotu 16. a v neděli 17. září se na hlineckém sídlišti u Centra Jana XXIII. konal 5. ročník Skautské kavárny.

Sobotní program, který byl plný hudby, zahájili Týnka Baumová a Roman Hampejs, kteří hráli folkové a country písničky až do odpoledních hodin. Odpolední program patřil Anně a Janě Vomelovým, které zahrály na tradiční hudební nástroje současné popové písně. Jejich repertoár se skládal zejména z coverů na známé a oblíbené písně, české i zahraniční, v podání klavíru, zpěvu a houslí. Současně s odpoledním vystoupením byla také zahájena bojovka nazvaná “Zažij to!”. Pozdní odpoledne zpestřila ukázka dravců a poutavá přednáška o nich, kterou vedla Jazzina. Sobotní program zakončilo hudební duo Martina Novosadová a Lukáš Hejduk, kteří působí ve vedení hlineckého skautského střediska.

V neděli jako první vystoupila punková hudební skupina SkAunk, která si na Skautské kavárně zahrála i minulý rok. Po nich následovalo uskupení hudebníků, kteří si říkají Čechhlín singers. Ve vystoupení zazněly převážně strunné nástroje, jako kytary, housle, banjo, violoncello, ale nechyněly ani rytmické nástroje jako například tamburína nebo kachon. Program letošní Kavárny byl zakončen představením Záchranné stanice Pasíčka.

Návštěvníci si mohli po celou dobu konání akce vychutnat kávu, horkou čokoládu, čaje různých druhů a domácí limonádu. V nabídce též nechyběly palačinky s ovocem a spousta sladkých i slaných zákusků.

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu