Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas FOTOREPORTÁŽ: TS Ridendo tančilo v Multifunkčním centru s radostí Vytvořit článek
FOTOREPORTÁŽ: TS Ridendo tančilo v Multifunkčním centru s radostí
Gabriela Volfová (redakce) - 04. 06. 2023    1057    0 Líbil se vám tento článek?

V Multifunkčním centru Hlinsko se v pátek 2. června konal již 23. ročník profilového pořadu Tančíme s radostí od Tanečního studia Ridendo. Akcí plné tance provázeli hosty a účinkující Iveta Prchalová a Richard Boguaj. 

Na začátku akce pořadatelé poděkovali sponzorům tanečního studia společnosti SKORI COPY, Autoprodej Radek Černý a městu Hlinsku, které zastoupil starosta Miroslav Krčil. „Žijeme v nervózní době a na druhou stranu misek vah potřebujeme dát také ty hezké věci. A právě Taneční studio Ridendo přispělo na tu druhou misku spoustou volného času a energie do tance, který dělá radost,” uvedl v na začátku profilového pořadu starost Krčil.

Poděkování od moderátorů večera se také dostalo Marinu Pýchovi, který byl zakládajícím členem TS Ridendo. „Musím říct, že je to pro mě těžké. Když jsem se byl podívat v Chrudimi na vystoupení TS Ridendo, mrzelo mě, že nejsem na parketě s těmi lidmi. Ale musím říct, že mě to naplnilo radosti. Ridendo začínalo s několika málo tanečními páry a nyní jsme tady ve velkém uskupení dětí, dospělých a seniorů. Děkuju všem tanečníkům,” řekl v proslovu Martin Pýcha.

První vystoupení patřilo tanečníkům v kategorii senioři, jejich choreografii sestavily Petra Dostálová a Kateřina Havlová. Seniorská taneční skupina získala první místo v regionální soutěži Taneční skupina roku. Druhé vystoupení patřilo skupině Koťátka složené z dětí ve věku 4 až 8 let. Vystoupení nazvané Rychle na výlet připravily vedoucí Klára Machová, Adriana Poláková a Monika Hejduková. Taneční skupina získala 2. místo v tanečních skupinách v regionálním kole, 3. místo v Rychnovském pohárku a 1. místo soutěže Festival tanečního mládí v Hlinsku. V průběhu pořadu vystoupily i starší děti s choreografií Rise up, za které získaly první místa na soutěži O rychnovský pohárek, na Regionální kole Festivalu tanečního mládí a na Mistrovství ČR obhájily páté místo z celé České republiky. Choreografii jim připravily Aneta Pintová a Lenka Čepešová. Profilový pořad pokračoval vystoupením dalších tanečních skupin z TS Ridendo.

Taneční studio RIDENDO se zabývá společenským tancem, plesovými formacemi, ale také moderními styly jako je street, hip hop apod. Název studia byl převzat z hudební terminologie a znamená “za smíchu, se smíchem” a tančit s radostí je hlavním krédem RIDENDA. Vedoucím TS Ridendo je v současné době Richard Boguaj.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu