Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport FOTOREPORTÁŽ: Na Veselém Kopci se běželo pro Káju Vytvořit článek
FOTOREPORTÁŽ: Na Veselém Kopci se běželo pro Káju
Petr Laštůvka (redakce) - 15. 09. 2022    1186    0 Líbil se vám tento článek?

Třetí z charitativních běhů seriálu Běžíme pro Káju nazvaný "Veselý běh" se dnes konal v areálu Muzea v přírodě Vysočina na Veselém Kopci. Trať o délce 4 300 metrů byla vedena z Veselého Kopce do Dřevíkova přes Milesimov a zpět do skanzenu. I přes nepříznivé počasí se závodu zúčastnilo téměř devadesát běžců.

„Dnes bylo přihlášených 115 závodníků a nakonec jich běželo 89. Na to, jaké bylo dnes počasí se jednalo o kvalitní účast. Trať byla vedena z areálu Veselého Kopce směrem na Dřevíkov, dále pak na Všeradov a zpět. Profil tratě byl lehčí než ve Rváčově nebo v Aleji a dle mého názoru se jedná o nejpříjemnější profil ze všech čtyř běhů. Nejstarším účástníkem byl běžec ročníku 1955 a nejmladším pak 2014. V příštím týdnu je v Holetíně poslední běh z letošního seriálu. Na aktuálních třech tratích se prostřídalo 210 účastníků charitativních běhů," uvedl Mgr. Pavel Novák, předseda organizace SPORT PRO 2020 z.s., která seriál běhů pořádá.

Nejrychlejším závodním Veselého běhu byl Lukáš Havlík s časem 15:08. Kompletní výsledková listina je k dispozici zde.

Poslední běh se koná 22. září a poběží se z Holetína. Trasa vede od koupaliště přes Dolní holetín a zpět. Trasa je dlouhá 4200 metrů. Podrobnější informace o posledním závodu a registraci jsou k dispozici na webu www.behy-hlinsko.webnode.cz. „Hlavním důvodem je rozběhat Hlinsko a sportem udělat radost sobě, ale tím i někomu jinému. Letos se běží pro Karolínku.“ doplnil Petr Svoboda, člen výboru organizace SPORT PRO 2020 z.s.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu