FOTOREPORTÁŽ: Mikulášsko-vánoční jarmark na Betlémě a rozsvícení nového vánočního stromu
Profilovka
02. 12. 2023
visibility 2798

V pátek 1. prosince se v Hlinsku před Orlovnou a na Betlémské návsi konal tradiční Mikulášsko-vánoční jarmark, kde mohli návštěvníci nakupovat mnoho ručně vyráběných výrobků a pochutin. Pro děti byla připravena mikulášská nadílka a jako zlatý hřeb se konalo rozsvícení nového živého vánočního stromu.

Před rozsvícením stromu se zpívaly koledy a celé odpoledne Betlém obcházeli čert, anděl a Mikuláš, kteří nadělovali dětem drobné sladkosti. Stromek se rozzářil v 18:00 hodin a jeho rozsvícení bylo odpočítáno panem starostou spolu s ostatními. Před samotným rozsvícením pan starosta Miroslav Krčil pronesl několik slov a popřál všem návštěvníkům krásné vánoční svátky: “Dámy a pánové, máme prvního prosince a jedna z našich pranostik říká, že když je studený prosinec, je příští rok úrodný. Nevím, jestli na pranostiky věříte nebo ne, ale v každém případě na tom možná něco pravdy bude. Stojíme teď na začátku posledního měsíce tohoto roku a to je období svým způsobem velice zvláštní. Je to období těšení se a snažení se dělat radost druhým. Chtěl bych vám popřát, aby každý z vás zažil pocit, kdy někomu můžete udělat radost. Je to jeden z největších dárků, které můžete dát i sami sobě.“

Vánoční strom bude svítit celý advent a vánoční svátky. V minulosti byl vždy používán již dospělý strom, který byl do Hlinska dovežen pokácený. Letos se vedení radnice rozhodlo v areálu Betléma zasadit živý strom, který bude svítit ještě mnoho let, jako například vánoční strom u gymnázia nebo v Blatně.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image