Fotoreportáž: Kameničky hostily dvě finálová utkání, z vítězství se radovaly Slatiňany a Libišany
09. 06. 2022
visibility 1272

Fotbalový klub Kameničky hostil na svém sportovním hřišti finálové utkání Poháru hejtmana Pardubického kraje kategorie muži mezi FC Libišany a TJ Svitavy. Tomuto vyrovnanému duelu předcházel finálový zápas Poháru předsedy KFS starších žáků, o vítězství se utkali hráči z klubů SK Spartak Slatiňany a FK Česká Třebová.

Finále Poháru hejtmana Pardubického kraje ročníku 2021/2022 zahájili starosta obce Kameničky Ing. Robert Adámek a předseda Výkonného výboru Pardubického krajského fotbalového svazu René Živný. Fotbalisty obou týmů doprovodili hráči mladší a starší přípravky z FK Kameničky.

„Hostování finálových utkání nám bylo nabídnuto v rámci toho, že Kameničky slaví 630 let obce a my máme letos výročí 65 let fotbalu. Pro nás i pro obec Kameničky je to velká čest. Pohár měl původně předávat hejtman Pardubické kraje Martin Netolický, který se bohužel z pracovních povinností omluvil, a tak ho zastoupí člen Rady Pardubického kraje Miroslav Krčil," sdělil předseda FK Kameničky Mgr. Jiří Hrabčuk.

Pohár předsedy KFS starších žáků získal klub SK Spartak Slatiňany

Finálový zápas starších žáků O pohár předsedy Pardubického krajského fotbalového svazu se odehrál v odpoledních hodinách jako předzápas finále mužů O pohár hejtmana. Domácím týmem byli bráni fotbalisté ze Slatiňan, kteří ve 20. minutě otevřeli skóre na 1:0. Ve 30. minutě Česká Třebová srovnala na 1:1 a ve 34. minutě se dostala do vedení 1:2. Za tohoto stavu se odcházelo i do kabin po konci poločasu. Do druhé poloviny utkání nastoupili lépe hráči České Třebové, kteří měli několik neproměněných gólových šancí. V 64. minutě ale při samostaném útoku Slatiňany srovnaly na 2:2. V 65. minutě padla červená karta na straně České Třebové, která ovlivnila celý závěr utkání. Poprvé v 67. minutě, když Slatiňany získaly náskok na 3:2, podruhé pak v 76. minutě vstřelením čtvrtého gólu na 4:2. Starší žáci z SK Spartak Slatiňany se tak mohli zaslouženě radovat ze zisku finálového Poháru předsedy KFS.

Radost ze zisku Poháru hejtmana Pardubického kraje byla na straně Libišan

V šest hodin v podvečer proti sobě nastoupily k finálovému utkání týmy mužů FC Libišany a TJ Svitavy. Diváci se bohužel v základní hrací době nedočkali žádného gólu. Celý zápas se odehrával s opatrností hráčů na obou stranách hřiště, kteří nechtěli udělat žádné zbytečné chyby a darovat tak protihráči přečíslení nebo snad gólovou šanci. Tu měli v první polovině zápasu hráči Svitav, kdy ale nedokázali usměrnit míč a získat tak alespoň jednobrankový náskok. Utkání skončilo v základní hrací době výsledkem 0:0 a pro určení vítěze přišel na řadu penaltový rozstřel. Zde si fanoušci přišli na své, zvláště když ve čtvrté sérii fotbalisté Svitav srovnali s Libišany gólový stav na 2:2. V páté sérii střílely první Libišany, které dokázaly bezchybně skórovat. Na tuto penaltu již Svitavy nenašly odpověď a po přestřelení brankové kontrukce vypukla vítězná radost mezi hráči Libišan a jejich fanoušky.