Fotoreportáž: Hlinsko se zapojilo do projektu Ukliďme Česko
Profilovka
08. 04. 2024.
2158

V sobotu 6. dubna se před Centrem Jana XXIII. sešli velcí i malí dobrovolníci, kteří se zapojili do akce s názvem Ukliďme okolí našeho města Hlinska, která vznikla v rámci projektu Ukliďme česko. Uklízecí akci pořádalo Centrum Jana XXIII. a MAS Hlinsko.

Od Centra Jana XXIII. se šlo kolem Drachtinky až k vlakové trati. Dobrovolníci dostali odpadkové pytle a rukavice a plnili je odpadem, který nezodpovědní lidé ledabyle házejí na zem. Pytle se velice rychle plnily. Počasí naštěstí úklidu přálo a tak si mohli účastníci uklízecího dne užít příjemný závěr akce s opékáním buřtů.

“U Centra Jana XXIII. se v Hlinsku sešla skvělá parta dětí i dospělých, kterým prostředí ve kterém žijí, není lhostejné. Odpadky všeho druhu jsme v rámci dnešní akce "Ukliďme naše město" zaplnili mnoho pytlů a opět jsme se mohli přesvědčit, že někteří lidé bez kousku studu zahodí ledabyle, co je přebytečné jedno kde. Nepřemýšlí, že přírodu máme jen jednu a že je příjemné mít i prostředí, ve kterém žijeme čisté a upravené. Děkujeme všem účastníkům dnešní akce, bylo to moc fajn. Věříme, že ten kus cesty, který za námi zůstal čistý, tak chvíli zůstane. Bylo moc fajn poté posedět u uklizeného ohniště a opéct buřtíky, které v krásném počasí po dopolední trase opravdu chutnaly,” píše o akci Centrum Jana XXIII. na sociálních sítích.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky i mimo ní a jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Zdroj foto: Facebook Centrum Jana XXIII. Hlinsko

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image