FOTOREPORTÁŽ: Domov seniorů Drachtinka oslavil 15. výročí od otevření
Profilovka
22. 01. 2023
visibility 2059

Zařízení pro poskytování sociálních služeb v Hlinsku Domov seniorů Drachtinka oslavilo výročí 15 let od svého vzniku. Na oslavě se sešli bývalí i současní zaměstnanci domova seniorů, zástupci města Hlinska a dobrovolníci. O kulturní zážitek se postarali žáci hlinecké Základní umělecké školy pro vedením učitelky Markéty Břízové a učitelů Jaromíra Dostála a Josefa Jehličky.

Projektové práce hlineckého domova pro seniory byly zahájeny v roce 2003, samotná stavba začala 8. září 2004 a dokončena byla 16. prosince 2007. „Důvodem setkání je to, abychom se zastavili a připomněli si, že Hlinsko má 15 let pobytovou službu. Staráme se o lidi, kteří to nejvíc potřebují a jedná se převážně o lidi seniorského věku. Když se vrátíme o 15 let zpět, tak první zaměstnanci začali nastupovat na podzim 2007, slavnostní zahájení se uskutečnilo v lednu 2008. Prvním naším klientem byla Anděla Pravdová 8. ledna 2008,” sdělila na úvod Bc. Miroslava Kábelová, ředitelka Domova seniorů Drachtinka.

Vedoucí pracovnice DS Drachtinka Bc. Miroslava Kábelová je aktuálně čtvrtou ředitelkou zařízení. „Do dnešního dne se domov postaral o 507 osob. Klienti k nám přicházejí většinou ve stáří, kdy tito lidé přicházejí o své koníčky, přicházejí o sluch, zdraví, a nastává tím izolace, kterou zde občas řešíme. Nepomáháme jen člověku, ale leckdy i celé rodině. S úctou a respektem poskytujeme pomoc, podporu a péči v takovém rozsahu, kterou klient potřebuje. Samý závěr života klienta je pro personál nejnáročnější ve smyslu nastaveni péče a veškerého komfortu pro umírajícího. Personál je často rodinou klienta, která jej na této cestě doprovází,” shrnula ředitelka Kábelová.

Domov seniorů Drachtinka je příspěvkovou organizací a jejím zřizovatelem je Město Hlinsko, proto na oslavě nemohli chybět zástupci hlinecké radnice a starosta Miroslav Krčil. „Lidé, kteří sem přicházejí, mají za sebou nějaký příběh a číslo 500 je úžasné číslo. Drachtinka zde píše svůj příběh a ten příběh je důležitou součástí města Hlinska. Pomoc a postarat se o lidi, kteří to potřebují, je odrazem společnosti,” uvedl při poděkování současným i bývalým zaměstnancům starosta Krčil.

Drachtinka je celodenním pobytovým zařízením sociálních služeb nabízející ubytování, stravování, ošetřovatelskou, sociální a zdravotní péči. Kapacita služby domov pro seniory činí 77 míst a kapacita služby domova se zvláštním režimem 10 míst v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image