Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas / Sport FOTOREPORTÁŽ: Branného závodu kynologů se zúčastnilo dvacet soutěžících Vytvořit článek
FOTOREPORTÁŽ: Branného závodu kynologů se zúčastnilo dvacet soutěžících
Gabriela Volfová (redakce) - 25. 09. 2023    950    0 Líbil se vám tento článek?

Na hlineckém cvičišti pro psy se v sobotu 23. září uskutečnil Branný závod kynologů. Akce byla určena pro všechny psy a jejich majitele a pořádala ji Základní kynologická organizace Hlinsko za podpory města Hlinska.

Pořadatelé měli pro účastníky připraveny disciplíny, ve kterých své dovednosti ukáží psovodi i jejich psí parťáci a také pouze pes nebo jeho páníček. Společnou aktivitou byla poslušnost, která se skládala z povelů k noze, sedni, lehni, vstaň, zůstaň nebo přines. Společným úkolem bylo i podlézání pod překážkou a ne každý pejsek byl na první pokus ochoten pod plot se svým majitelem vlézt.

Na hlineckém cvičišti se sešlo celkem dvacet psovodů a jejich psů. Bohatá byla i účast diváků, kteří majitele se svými čtyřnohými miláčky podporovali. „Jsme nadšeni z tak velké účasti na nultém ročníku závodu. K našim deseti známým tvářím se připojili členové ZKO Luže a další pejsci a jejich majitelé z Hlinska a okolí. Všichni disciplíny zvládli a už teď se těšíme na příští rok,” uzavřela úspěšný den soutěžící a jednatelka ZKO Hlinsko Nikol Hamáková.

Branného závodu kynologů se zúčastnil i starosta města, který předal výhercům za jejich výkony poháry. „Pohodová atmosféra, příznivé počasí a všeobecně dobrá nálada. Takový byl sobotní branný závod, který i za podpory města Hlinska zorganizovali hlinečtí kynologové. Ti spolu se svými čtyřnohými parťáky měřili síly v různých disciplínách. Bylo mi ctí předat poháry a pogratulovat všem účastníkům,” zhodnotil soutěž pro psy a jejich majitele Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

Výsledková listina Branného závodu kynologů 2023:
1. Jirka Ž. a Entera 90,5 bodů
2. Hedvika V. a Fire 88,5 bodů
3. Nikol H. a Argo 80,5 bodů
4. Václav K. a Cassidy 78,5 bodů
5. Táňa R. a Cilka 78 bodů
6. Kateřina R. a Yorča 76 bodů
7. Ruda H. a Floky 75,5 bodů
8. Kristýna H. a Bessy 73 bodů
9. Lenka S. a Charlie 72,5 bodů
10. Andrea S. a Arnie 69,5 bodů
11. Lucie J. a Merlin 68,5 bodů
12. Milan H. a Geronimo 67 bodů
13. Pavla H. a Žolík 64 bodů
14. Pavlína K. a Sam 61 bodů
15. Petra J. a Kišan 60 bodů
16. Karolína H. a Rony 57,5 bodů
17. Hedvika V. a Aitori 57 bodů
18. Martin C. a Bady 56 bodů
19. Tomáš R. a Hex 49 bodů
20. Barbora S. a Bert 26 bodůLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu