FOTOREPORTÁŽ: Absolventi hlineckého gymnázia slavnostně převzali maturitní vysvědčení
Profilovka
25. 05. 2023.
1947

Ve středu dopoledne se uskutečnily celkem dva slavnostní ceremoniály v obřadní síni hlinecké radnice, při kterých si převzali maturitní vysvědčení absolventi Gymnázia K. V. Raise. Jako první si vysvědčení převzala třída 8. A a o hodinu později 4. C. Kromě nových absolventů gymnázia a členů pedagogického sboru se předávání zůčastnili také diváci z řad rodičů, prarodičů a sourozenců.

Po slavnostním nástupu představily absolventy jejich třídní profesorky Mgr. Jitka Vacková a RNDr. Kateřina Kopečná. Po té přišly na řadu projevy starosty města Miroslava Krčila a ředitele gymnázia RNDr. Rostislava Dvořáčka. Hned po nich převzali studenti z rukou ředitele školy maturitní vysvědčení, a ti nejúspěšnější i odměnu za vynikající prospěch. Nechyběla ani gratulace k úspěšnému složení zkoušky. S blahopřáním se přidali i třídní profesorky a starosta Hlinska.

Starosta města Miroslav Krčil popřál v proslovu absolventům hlineckého gymnázia vždy dostatek pozitivní energie, potřebného nadhledu a do další životní etapy hodně zdraví, elánu a štěstí.

Na slavnostním aktu nechyběl ani projev studentů s poděkováním, recitace a studentská hymna Gaudeamus igitur.