Festival Na vlastní duši poradí, jak na emoce v síti
Profilovka
21. 09. 2021.
1040

V posledním roce si řada z nás vyzkoušela, jaké to je přesunout se do virtuálního světa - dospělí měli často homeoffice, děti zase distanční výuku. To s sebou nepřineslo jen výhody, ale i velkou psychickou zátěž. A právě o tom bude festival Na vlastní duši v Hlinsku, který se koná v pátek 24. září od 10 do 17 hodin před Orlovnou.

„Letošní program je zaměřený na emoce v síti. Zjistili jsme, jaké je to žít online, a na internet se přesunula i naše komunikace. Často spolu zapomínáme mluvit tváří v tvář," uvádí Jana Horynová, vedoucí střediska FOKUSu Vysočina v Hlinsku.

I proto se návštěvníci mohou těšit na besedu s Petrou Ambrožovou z Univerzity Hradec Králové, která přiblíží, jak fungovat online, od peer konzultanta FOKUSu Vysočina se dozví, jak zvládat stresy a zátěže, a zástupce Policie České republiky pak přiblíží nástrahy internetu a nebezpečí kyberšikany.

Už tradičně nebudou chybět ani zajímavé workshopy zaměřené na duševní zdraví a hudební doprovod. Tentokrát vystoupí kapela MICHAEL & GIRLS´VOICES a odpoledne zpestří i šamanské bubnování.

„Bude to hodně zaměřené na žáky a studenty, ale rozhodně to bude zajímavé i pro jejich rodiče a pedagogy," podotýká Jana Horynová.

Festival Na Vlastní duši FOKUS Vysočina pořádá druhým rokem. „Ale podobné akce v rámci Týdnů pro duševní zdraví děláme už od začátku fungování naší pobočky v Hlinsku," doplňuje Jana Horynová. Záštitu nad festivalem převzal radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

 

Zdroj foto a text: fokusvysocina.cz