FC Hlinsko ukončilo sérii proher vítězstvím nad Benešovem
12. 09. 2023.
976

Hlinečtí fotbalisté získali v nedělním utkání na domácím hřišti cenné tři body výhrou 3:1 nad divizním nováčkem FK Benešov. Po šesti odehraných kolech se jedná o teprve první vítězství celku FC Hlinsko, které se tak nachází na čtrnáctém sestupovém místě.

První branku utkání vstřelil v 38. minutě domácí Filip Křivka a jednalo se o jediný gól, který padl v první polovině zápasu. Jednobrankový náskok ubránilo Hlinsko jen do 62. minuty, kdy Kamil Kulhavý z Benešova srovnal skóre na 1:1. Euforie z druhé branky domácího celku začala o čtyři minuty později v 66. minutě a postaral se o ni devatenáctiletý záložník Ladislav Šmahel. Na konečný výsledek 3:1 pro Hlinsko zvýšil domácí Jaroslav Straka.

Další utkání odehraje FC Hlinsko na soupeřově hřišti s Vysokým Mýtem v sobotu 16. září. Na domácí trávník se hlinečtí vrátí 24. září od 16:30 hodin a čeká je celek FK Čáslav.