Dnes je 5. prosinec 2023, svátek má Jitka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Školství Eliška Brabcová ze Základní školy Ležáků na prvním místě v soutěži mladých grafiků Vytvořit článek
Eliška Brabcová ze Základní školy Ležáků na prvním místě v soutěži mladých grafiků
Věra Dvořáková (redakce) - 01. 02. 2023    1102    0 Líbil se vám tento článek?

Eliška Brabcová ze ZŠ Ležáků se již potřetí umístila na první příčce v soutěži Hledáme mladého grafika, kterou pořádá Gymnázium a grafická střední škola Přelouč. 

Téma čtvrtého ročníku soutěže znělo Země, mocná nebo nemocná. Předávání cen proběhlo v sále přeloučského kina a záštitu nad soutěží převzal záštitu Josef Kozel, krajský radní pro oblast školství.

„Za zrodem soutěže stojí pan Miroslav Pavlata, ředitel Gymnázia a grafické střední školy v Přelouči. Musím konstatovat, že se mu podařilo vytvořit pro žáky soutěž velmi zajímavou, o kterou je každým rokem větší zájem. Pomalu, ale jistě získává své pevné místo mezi dalšími celorepublikovými soutěžemi. Letos porota hodnotila práce od 415 žáků ze 44 škol, což dokládá zmíněný zájem o účast,“ uvedl radní Pardubického kraje Josef Kozel.

Hlinecká žákyně ze ZŠ Ležáků Eliška Brabcová získala první místo v kategorii 2. stupeň ZŠ. V kategorii 1. stupeň ZŠ zvítězila Mia Štěpánková ze Základní školy Pardubice-Svítkov. Cenu diváků získal Ladislav Horák ze Základní školy Býšť a v kategorii PC zpracování zvítězila Adriana Brandýsová ze ZUŠ Němčice nad Hanou. Zvláštní cena byla udělena Daliborovi Chládovi ze ZŠ Smetanova Přelouč.

„Již třetím rokem se naše žákyně Eliška Brabcová umisťuje na vrcholu soutěže Hledáme mladého grafika, kterou organizuje Gymnázium a grafická střední odborná škola Přelouč. Za rok 2022 dne 24.1. 2023 převzala plaketu za 1. místo v soutěži. Jako vítězka měla možnost se zúčastnit rozhovoru pro Český rozhlas. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů,” doplňuje Mgr. Helena Ročňáková ze ZŠ Ležáků.

Zdroj foto: www.zslezaku.cz

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu