Dorostenci Hlinska ovládli skupinu. O výhře v Chocni rozhodly až nájezdy

Profilovka
před 11 hodinami

Hlinečtí dorostenci zvládli dramatickou tečku za sezonou 2025/2026. V neděli 22. března zvítězili na ledě Chocně po samostatných nájezdech 2:3 a díky tomu ovládli tabulku o umístění ve skupině číslo 24. O první místo přitom sváděli přímý souboj právě s domácím Spartakem.

Tým složený z hráčů ročníků 2009 až 2011 věděl, že ho nečeká nic jednoduchého. Vzájemná bilance obou soupeřů v sezoně byla vyrovnaná a napovídala, že i tentokrát půjde o napínavý duel. To se od úvodního buly potvrdilo, kdy se hrálo ve vysokém tempu a s minimem prostoru pro chyby.

První třetina nabídla několik slibných příležitostí na obou stranách, brankáři však dlouho odolávali. Skóre se poprvé měnilo až v čase 15:54, kdy domácí poslal do vedení Tomáš Poláček po souhře s Jakubem Chadimou a Patrickem Salfickým.

Hlinečtí ale dokázali odpovědět ve druhé části. Po kombinaci Petra Čepeše s Martinem Kopeckým skončil puk za zády domácího brankáře Václava Kudrny a bylo vyrovnáno. Závěr třetiny však patřil opět Chocni, která krátce před sirénou využila přesilovou hru a zásluhou Poláčka se podruhé v utkání dostala do vedení.

Ve třetí třetině se obraz hry příliš neměnil. Domácí se snažili kontrolovat náskok, Hlinsko naopak zvyšovalo aktivitu. Výraznou oporou hostů byl brankář Matyáš Kašpar, který držel svůj tým ve hře, zatímco spoluhráči obětavě blokovali střely soupeře.

Klíčový moment přišel v samotném závěru. Trenéři Michal Votava a Stanislav Paseka sáhli minutu a půl před koncem k oddechovému času a risku bez brankáře. Tlak Hlinska vyústil v čase 59:31 ve vyrovnávací gól, když se v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientoval obránce Ondřej Šudoma. Asistenci si připsal Ondřej Bříza.

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich nejprve skóroval hlinecký Michal Votava, domácí ale rychle odpověděli. Po nerozhodné sérii přišla na řadu náhlá smrt, v níž se prosadil kapitán Hlinska Ondřej Bříza. Následný pokus domácího Miloše Jana Jiříčka zlikvidoval brankář Kašpar, čímž pečetil vítězství svého týmu.

Hlinsko si tak z Chocně odvezlo výhru 2:3 po nájezdech a zároveň i první místo ve skupině. Druhá skončila Choceň se ztrátou jediného bodu, třetí příčku obsadil celek Chotěboře, následovaný Lokomotivou Česká Třebová a Skutčí. Dramatičtější závěr sezony si hlinečtí dorostenci jen stěží mohli přát.

HC Spartak Choceň – HC Horses Hlinsko
- skóre: 2:3 sn
- třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:1
- branky domácí: 16. Poláček (Chadima, Salfický), 37. Poláček (Novák, Vannay)
- branky hosté: 28. Čepeš (Kopecký), 60. Šudoma (Bříza), 60. Bříza (TS)
- sestava domácí: V. Kudrna (J. Šmíd) — Š. Doležal, V. Dialog, P. Salfický, D. Vannay, M. Mikulecká, J. Křivohlávek, M. Jiříček — T. Poláček, O. Svatoš, J. Chadima, T. Novák, J. Vítek, O. Klusáček, A. Hofmanová
- sestava hosté: M. Kašpar (F. Hromádko) — R. Laštůvka, O. Šudoma, J. Novák, M. Gregor — P. Čepeš, M. Kopecký, M. Votava, M. Beran, Š. Gregor, N. Navrátilová, J. Trdý, O. Bříza, J. Hromádko

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.

Zavřít reklamu