ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 4. prosinec 2020, svátek má Barbora

Domov seniorů Drachtinka má již první nakažené koronavirem

15. 10. 2020 • 21:40

Jeden z klientů Domova seniorů Drachtinka byl 9. října pozitivně testovaný na koronavirus. Nakažený se s onemocněním nesetkal v domově, ale kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu byl hospitalizován ve zdravotnických zařízeních. 

 

Všichni zaměstnanci, kteří osobu ošetřovali byli nahlášeni na Krajskou hygienickou stanici Pardubického kraje. Testováno bylo celkem 36 zaměstnanců z nichž 22 má pozitivní test na koronavirus. Pozitivní test mají aktuálně dva klienti, kteří jsou hospitalizovaní. Pokud má někdo z klientů příznaky onemocnění, je u něho ihned nastavena karanténa. K 15. říjnu bylo testování 8 klientů a další 4 jsou na testování přihlášeni. 

 

Všichni zaměstnanci Domova jsou v karanténě, zaměstnanci tak mohou absolvovat pouze cestu do práce a zpět domů. 

 

V souvislosti s nakažením byla omezena činnost Cds Motýl. Od 14. října zaměstnanci Centra pečují o klienty Domova seniorů. Vzhledem k nastalé situaci vedení Domova seniorů Drachtinka hledá bývalé zaměstnance, zaměstnankyně na mateřské dovolené či studenty zdravotních škol, kteří by byli ochotni pomoci s péči o klienty, 

 

Kontakt mezi zaměstnancem a klientem je omezeno na nutné minimum, tedy pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, osobní hygienu a poskytování stravování. 

 

Bližší informace o dění v Domově poskytne ředitelka Domova Bc. Miroslava Kábelová, tel. 725 770 557. Pro specifické požadavky z hlediska sociálních služeb je k dispozici Mgr. Lucie Tlustá, tel. 724 894 170 a Ivana Volfová, která poskytne informace o zdravotním stavu klientů na tel. 724 748 568.

Zdroj foto: www.drachtinka.cz

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím