Do městských sportovišť bude letos Hlinsko investovat miliony korun
Profilovka
19. 02. 2023
visibility 1715

Hlinecký bazén, sportovní areál Olšinky či víceúčelové hřiště u základních škol Ležáků a Smetanova - tato sportoviště by v letošním roce měla projít významnými změnami. Město Hlinsko do nich bude investovat, aby zvýšilo efektivitu jejich využívání a zrekonstruovalo je.

„Město Hlinsko investuje každoročně do rozvoje a vylepšování městských sportovišť řádově miliony korun. Letošní rok nebude výjimkou. Kromě samotných investic připravených pro letošek chystáme také projekty pro další roky. Mezi nimi například i vylepšování zázemí zimního stadionu,” uvádí k investicím starosta města Hlinska Miroslav Krčil.

Rekonstrukcí projde v letošním roce krytý plavecký bazén, který bude zateplen, částečně zmodernizován a opraví se i současné dřevěné obložení. Hlavním účelem je snižování energetické náročnosti budovy. V letošním roce bude dokončena také rekonstrukce protipožárního potrubí.

Ve sportovním areálu Olšinky dojde k dokončení zázemí u hřiště na házenou, kde v loňském roce začalo Hlinsko s rekonstrukcí. Investice se týkají i tenisu, plánují se vybudovat dva nové tenisové kurty a nové plochy pro parkování. U sousedního tréninkového fotbalového hřiště vznikne nové startovní plato pro hasičský sport a řešit se bude také otázka efektivního oddělení sportoviště od veřejného prostoru.

Dále dojde k úpravám a rekonstrukci víceúčelového hřiště, které se nachází u ZŠ Smetanova a Ležáků.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image