Do čtvrtfinále postupuje po velké bitvě Litomyšl
13. 02. 2022.
visibility 1304

L i t o m y š l - osmifinále play off. Stav série 2:1. Po velkém boji a obratech v utkání musely o postupujícím rozhodnout až samostatné nájezdy. Hlinecké hokejisty přijeli podpořit domácí fanoušci a FanKlub, který jim vytvořil pravou hokejovou atmosféru na stadionu. Domácí hokejisté, kteří byli favoritem, nečekali tak vyrovnanou sérii. Ve všech třech utkáních se hrál zcela vyrovaný hokej hodný play-off, nepostoupili jsme a rozhodla o tom jedna branka.

Prvních pět minut utkání se oba týmy oťukávaly, pak se začal hrát opět svižný a rychlý hokej. V 6. minutě prověřil Horáčka střelou od modré P. Lenoch. V 7. minutě měli hlinečtí první velkou šanci nejprve Homola a pak osamocený Cejpek před brankou. Také soupřeř orazítkovat tyč Saifrovy branky v 9. minutě. První branka padla po rychlém protiútoku založeném Benešem přes Hrona, který pálil na Horáčka a odražený koutouč přesně umístil Homola 0:1. Následovalo naše oslabení, ze kterého domácí nic nevytěžili naopak po akci Havla s Cejpkem, jehož střela šla vedle tyče, jsme mohli jít do brejku. Brankový stav se neměmil ani v 16. minutě při přesilovce Horses, kde největší šancí byla střela Beneše. Domácí mohli vyrovnat v jejich další přesilovce v 18. minutě, ale bomba Skoumala skončila na horní tyči.

Již na začátku druhé třetiny dostali domácí další přesilovku a tu dokázali využít, kdy se v brankovišti nejlépe zorientoval Dvořák 1:1. Faul na Havla z další šance zůstal nepotrestán, ale skóre se měnilo záhy a to po přihrávce Chvojky na Cejpka, který mířil přesně 1:2. Domácí přidali hodně na důrazu a to odnesl krvavým šrámem ve tváří Zdražil, ale domácí to měli jen za 2 minuty. Z toho vyplynula následná bitka, vyřešená alibistickým oboustranným vyloučením. A vylučovalo se dále ve 28. minutě Brožek, oslabení jsme téměř dokázali ubránit, ale již ne střelu Ondráčka přes skrumáž těl dvě vteřiny před vypršením trestu a tak i další přesilovka pomohla domácím k vyrovnání 2:2. Při hře 4 na 4 ve 33. minutě předvedl ukázkovou akci dva na jedna Cejpek s Homolou a Horses opět vedli 2:3. Ve 34. minutě vrazil hrubě Ostřanský v rohu na hražení Cejpka, jehož zranění v raměni mu již nedovolilo dohrát utkání (2 minuty). V přesilové hře Fink šikovně vystřeli na branku a odražený puk od brankáře zametl do branky Bříza 2:4. V 38. minutě již opět hrajeme v oslabení.

Bylo zřejmé, že domácí dají vše do závěrečné třetiny. Již za 18 vteřin domácí snížili, po nedůrazu obrany na pravé tyči Saifrově branky a Ostřanský snížil na 3:4. To byl pro domácí obrovský impuls a v krátkém sledu si vytvořil šanci Barkóci další akce v přečíslení dva na jedna, ale Saifr držel tým svými zákroky. Domácí dostali příležitost v další přesilové hře ve 47. minutě a tu se jim podařilo využít, když do branky dostal kotouč Večeřa 4:4. Další oslabení hráli Horses ve 49. minutě a ubránili. V 55. minutě po evidentním faulu na Zdražila na červené čáře hrajeme přesilovou hru, v té měl velkou šanci Chvojka. Obrat v utkání zařídil Ostřanský v 58. minutě. Všichi si mysleli, že je hotovo, ale radost diváků byla předčasná. Hlinečtí bojovali až do konce. Hattrick zkompletoval Homola a v 59. minutě a bylo vyrovnáno. V posledních vteřinách vychytal Saifr brejk Stoklasy.

V prodloužení byly šance na obou stranách ale nikdo nezakončil přesně. Nájezdy. V nich nedokázal Horáčka v brance nikdo překvapit a za domácí kličkou překonal jedinou brankou v nájezdech Jakubec a Litomyšl tímto gólem postoupila do čtvrtfinále soutěže.

Ohlasy:
Petr  Jančařík - trenér HC Hlinsko -  hráči předvedli h o k e j.  V utkání jsme vedli, rozhodujícím obratem v utkání byla třetí inkasovaná branka hned v úvodu třetí třetiny. Přišla moc brzy a soupeř měl na vyrovnání celých 20 minut. A závěrečné nájezdy, to je již loterie.

Radek Chlada - hráči měli velkou vůli vyhrát, ve všech třech utkáních se bylo na co dívat, parádní hokej, gólman přiletěl ze služební zahraniční cesty. To je třeba ocenit. Teď půjde o to překonat frustraci z vyřazení a pokračovat v soutěži o Pohár Vl. Martince. Již v neděli zahajujeme proti Opočnu. Soupeři gratuluji k postupu.

utkání: Litomyšl : Hlinsko
skóre: 6 : 5 SN
třetiny: 0:1, 2:3, 3:1, 0:0, 1:0
branky domácí: 24. Dvořák (Bažant), 30. Ondráček (Voříšek), 41. Ostřanský (Stoklasa), 49. Večeřa (Vomočil), 58. Ostřanský (Stoklasa), 65. Jakubec
branky hosté: 11.Homola (Hron), 25. Cejpek (Chvojka), 33. Homola (Cejpek), 36. Bříza (Fink,Chvojka), 59. Homola (Brožek)
sestava domácí: Horáček - Bažant, Bláha, Ondráček, Cink, Voříšek, Zahradník, Dvořák, Stoklasa, Barkóci, Ostřanský, Háněl, Skoumal, Voříšek, Večeřa, Edl, Vomočil, Jakubec, Vaňo sestava hosté: Saifr - Beneš, Fink, Lenoch P., Hamák, Lechoch Š., Kekula, Adolf, Brázda, Hron, Cejpek, Homola, Havel, Brožek,Chvojka, Bříza,Zdražil, Hudec, Matýs