Dnes je 25. březen 2023, svátek má Marian
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Vaše zprávy Děti z hlineckého Ski klubu na olympiádě, českých a zahraničních závodech Vytvořit článek
Děti z hlineckého Ski klubu na olympiádě, českých a zahraničních závodech
Závodní team Ski klubu Hlinsko - 16. 01. 2023    681    0 Líbil se vám tento článek?

Leden je důležitý měsíc pro hlinecký lyžařský závodní oddíl a letošní deštivé počasí nám ho nezkazí. V neděli 22.1.2023 ve 14 hodin bude slavnostně zahájena Olympiáda dětí a mládeže, kterou v tomto roce hostí Královéhradecký kraj. Za alpské lyžování je Pardubický kraj reprezentován třemi našimi sportovci, kteří byli díky svým předchozím výsledkům úspěšně nominováni: Laura Stýblová (2010), Ondřej Poslušný (2009) a Vanesa Urbánková (2008).  Utkají se se soupeři z celé ČR v obřím slalomu, slalomu a paralelním slalomu družstev. Všichni zmínění nepodceňují přípravu a využívají každou možnost tréninku v Hlinsku, v jiných lyžařských areálech v ČR a samozřejmě v rakouských Alpách.

I všechny ostatní děti, které ročníkově nespadají do zimní olympiády, pilně pracují na zlepšení lyžařské techniky a porovnávají své výsledky se soupeři na závodech v Čechách i v zahraničí. Na 880 m dlouhé trati s 38 branami v rakouském středisku Hochwurzen se 5.1. konal Raiffeisen-Sport Ski Willy-Atomic-Cup s velkým obsazením dětí nejen z Rakouska, ale trvale trénujících na tamních závodních tratích. Mezi 30 chlapci vybojoval Vítek Bárta 2. místo, Ema Bártová při lehké kolizi a jízdě po jedné lyži ztratila pár setin vteřiny na pódiové příčky, přesto dosáhla krásného čtvrtého místa mezi 34 závodnicemi.

O dva dny později jsme vyrazili v tříčlenném týmu do Annabergu ve Slezsku, kde se v jeden den konaly dva závody Madeja Cupu, opět v obřím slalomu. Dlouhotrvající oblevy zapříčinily, že jediné závody v celé ČR se tento víkend konaly právě zde, proto i účast napříč všemi kategoriemi byla rekordní. Na zcela tvrdé trati prvního závodu v minusových teplotách skončila Ema Bártová na 1. místě mezi 35 dívkami, ve stejné kategorii Ester Štulíková 10., Vítek Bárta byl 3. ze 46 chlapců. Slunečný polední závod se stejným počtem závodníků přinesl ještě lepší překvapení, když Ema dosáhla s velkým rozdílem absolutně nejlepšího času celého závodu i mezi chlapci, Ester si vyjela deváté a Vítek druhé místo. Odvezli jsme tedy dva zlaté, jeden stříbrný a jeden bronzový pohár. Všem gratulujeme ke krásným výkonům.

Jsme rádi, že teplé počasí a deště nikoho z našeho týmu od oblíbeného sportu neodradí a že si cestu ke sněhu na prudkých kopcích všichni vždy najdou.

Zde jmenovitě složení našeho oddílu:

Trenér:  David Kopecký,

Závodníci: Tadeáš Sobotka, Martina Holečková, Josefína Mrkvičková, Tereza Havlíková, Vít Bárta, Ema Bártová, Ester Štulíková, Laura Stýblová, Tomáš Holeček, Ondřej Poslušný, Pavel Šrámek, Tomáš Šrámek, Vanesa Urbánková, Martin Hudeček, Lucie Kopecká,   Dorota Sobotková, Simona Kopecká

 

Závodní team Ski klubu HlinskoTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu