Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Den otevřených dveří na Ležákovce se vydařil Vytvořit článek
Den otevřených dveří na Ležákovce se vydařil
Základní škola Hlinsko, Ležáků 1449, okres Chrudim - 03. 04. 2023    702    0 Líbil se vám tento článek?

Ve čtvrtek 30. března se na  Ležákovce konal Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli na chvíli ocitnout ve „Vodním světě“, který byl plný dobrodružství a zábavy. Rodiče s dětmi si zahráli na kapitány lodi, kteří společně „proplouvali" za doprovodu vodních bytostí celou naší školou. Bylo pro ně připraveno osmnáct stanovišť se zábavnými úkoly. Trasa vedla napříč pavilony. 

V přízemí školy na děti čekaly hned čtyři úkoly. V učebnách přípravných tříd si vyzkoušely svoji zručnost navlékáním chapadel z provázků pro chobotnice a medúzy. Na interaktivní tabuli porovnávaly rybičky plující v moři a určovaly jejich počet. Návštěvníci měli možnost nahlédnout i do učebny dílen a pirátům opravit loď pomocí nářadí, jež museli nejprve pojmenovat. V tělocvičně si pak prověřili svoji zdatnost a obratnost při překonávání překážkové dráhy plné nebezpečných krokodýlů.

Směr plavby zavedl děti s rodiči do pavilonu družiny, kde si mohli vyrobit krásné papírové mušličky, rybičky nebo chobotnice. V pavilonu prvního stupně v učebně druhé třídy se z „kapitánů lodi“ na chvíli stali rybáři, kteří pomocí prutů lovili rybičky z rybníku. Plavba pokračovala dále přes učebnu čtvrté třídy s úkolem sestavit podle předlohy vodní bytost z geometrických tvarů. Učebny prvních tříd nabídly dětem úkoly prověřující jejich vědomosti v oblasti počtů a znalostí živočichů žijících u vody a ve vodě. Pirátům pomáhaly spočítat uloupené „zlaťáky“ ukryté v truhlách a vodníkovi vrátit do rybníčku jeho obyvatele. Protože vodní svět je plný pohádkových postaviček, v knihovně je děti podle obrázků poznávaly, pojmenovaly je a přemýšlely, ve kterých pohádkách se vyskytují.

Následně návštěvníci vpluli do pavilonu druhého stupně, který nabídl k prohlédnutí kmenové třídy, jazykovou učebnu s možností si vyzkoušet anglický jazyk. Za odměnu si děti odnášely dárečky ve formě zápichů s motivem vodních živočichů, lahve se vzkazy a mušle. Zajímavou podívanou pro děti i dospělé byl předváděný pokus se statickou elektřinou v odborné pracovně fyziky a chemie. Směr trasy vedl přes hudebnu, kde nechyběl zpěv písní s vodní tematikou doprovázenou hrou na hudební nástroje. Kdo má rád hmyz, živočichy, lidské tělo, zkameněliny, pozorování mikroskopem, mohl si prohlédnout krásné modely a exponáty vystavené v odborné pracovně přírodopisu. Zážitkem pro přítomné bylo také sledování programování malého robota v učebně informatiky. Posledním stanovištěm pavilonu druhého stupně byla odborná pracovna zeměpisu. Úkolem dětí za pomoci rodičů bylo najít na mapě vybranou řeku, město či pohoří.

Poté se „posádka lodi s kapitánem“ přibližovala k cíli. Před cílovou rovinkou bylo možné navštívit výstavu výtvarných prací družiny s názvem „Masopust“ a po náročné „plavbě“ se občerstvit v naší kuchyňce, která nabízela několik cukrářských výrobků a nealkoholických nápojů.

Pak už nezbývalo nic jiného, nežli doplout do cíle. Na děti zde čekala odměna za splněné úkoly ve formě diplomu, sladkosti, odznáčku školy a zasloužené medaile ve tvaru rybičky.

Den otevřených dveří jsme si velice užili. Všem zúčastněným děkujeme za návštěvu naší školy a příští rok se budeme těšit na viděnou.

Veronika StaňkováTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu