ZAVŘIT

Dnes je 9. březen 2021, svátek má Františka

Další informace k nakládání s odpady pro rok 2019

28. 01. 2019 • 11:32

Přinášíme vám doplňující informace k systému nakládání s odpady pro letošní rok. Změny se týkají nakládání s bioodpadem v hnědých kontejnerech, které jsou umístěny na vybraných místech v Hlinsku a místních částech.

Bylo rozhodnuto, že svoz bioodpadu bude probíhat 2 x týdně v období duben, květen a od 16. září do konce listopadu. V ostatních měsících bude svoz probíhat pouze 1 x týdně. Dále bude nutné zajistit svoz tohoto odpadu od 1. listopadu do 3. března. Letos bude vyzkoušen systém, kdy na stanovišti v zimním období bude ponechán jeden kontejner a odpad se z něj bude svážet 1x měsíčně.

Nově také bude prováděn svoz rozměrného bioodpadu, což jsou například větve a keře. Ten se nebude provádět na sídlišti, zato se rozšíří o zahrádkářské kolonie. Rozpis přistavení kontejnerů bude na stránkách města, v Hlineckých novinách a Hlineckém zpravodaji. Bioodpad je také možné odevzdat bezplatně ve Sběrném dvoře.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím