Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Chodník v ulici Faráře Toufara projde rekonstrukcí Vytvořit článek
Chodník v ulici Faráře Toufara projde rekonstrukcí
Petr Laštůvka (redakce) - 07. 04. 2023    861    0 Líbil se vám tento článek?

Nový povrch a celkovou modernizaci přinese rekonstrukce chodníku v ulici Faráře Toufara v délce téměř pět set metrů. Stavební práce by měly být hotové do června, zhotovitelem zakázky je společnost INSTAV Hlinsko a.s. Na investici ve výši 3 371 433 Kč chce město Hlinsko žádat o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

„Rekonstrukci ulice Faráře Toufara bychom chtěli mít hotovou do června. Zakázku máme vysoutěženou a máme i dodavatele. Realizaci jsme směřovali tak, abychom ji udělali v době, kdy probíhá omezení v ulici Rváčovská a je tak zde nižší provoz. Na vybrané úseky ulice budou umístěné semafory, protože některé práce částečně zasáhnou do jednoho jízního pruhu silnice. Pevně věřím, že se vše zvládne a že se rekonstrukce nebude zbytečně protahovat," uvedl k investici starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Současný stav dopravního prostoru ulice Faráře Toufara nenaplňuje ve všech svých částech podmínky normy ČSN 73 6110, která také stanovuje šíři jednostranného chodníku na 1,5 metru. Celý úsek chodníku je navíc pokrytý různou povrchovou úpravou v neutěšeném stavu, kdy se v úsecích střídá asfalt se žulovými kostkami a betonovou dlažbou. Rekonstrukcí a modernizací úseku dojde ke sjednocení povrchu a tedy ke snížení rizika úrazu. Dojde také k doplnění prvků určených pro chodce se sníženou schopností pohybu a orientace.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu