Choceň otočila výsledek pět minut před koncem
08. 12. 2022.
visibility 714

H l i n s k o -  Horses vedli těsným rozdílem 2:1 padesát minut utkání, přesto ztratili všechny body.

Hosté začali utkání aktivní hrou, ze které vyplynul faul domácích a Spartak početní výhodu ve 3. minutě rychle proměnil po výměně kotouče před brankou domácích, kdy přihrávku Krejzy přes brankoviště zužitkoval střelou bez přípravy P. Prachař 0:1. Horses zabrali a po dvou minutách bylo vyrovnáno, když po rotaci P.Štěpánka s J. Jílkem v levém rohu zakončil akci pohotovou střelou P. Kubal 1:1. V šesté minutě fauloval Procházka a domácí v početní výhodě sice Valentu v brance soupeře dvakrát prověřili, ale střely z dálky neměly potřebnou účinnost. Naopak početní výhodu ve 14. minutě dokázali zužitkovat za 15 vteřin, z rohu třetiny poslal T. Prachař přirávku na modrou čáru M. Nepokojovi, který neváhal se střelou a do branky ji uklidil M. Kišš 2:1. Choceň nevyužila přesilovou hru v 18. minutě, ale super šanci Kalouse, který pálil z výhodné pozice, dokázal zlikvidovat Vl. Saifr.

Druhá třetina se nesla prvních deset minut dobývání hlinecké branky, škoda nevyužité šance O. Karáska ve 22. minutě. Hosté se tlačili do vyrovnání, ale proti byl bezchybný Vl.Saifr. V dalších deseti minutách to byly velké šance domácích akce Nepokoj - Kubal, ve 34. minutě prudká střela D. Brožka a minutu před koncem branková příležitost T. Prachaře a P. Beneše. Brankový strav se tak po druhé třetině neměnil.

Do závěrečné části nastupovali domácí s taktikou zabezpečené obrany, což se dařilo a útočné pokusy hostů končily ve středním pásmu až do 52. minuty. Vyhrané buly Pilaře ve třetině domácích a překvapivá střela Krejzy znamenala vyrovnávací branku hostí 2:2. Domácí se snažili reagovat a strhnout vývoj na svoji stranu, ale rychlý protiútok Adámka po křídle, který projel kolem obránce jako rychlík a zakončil střelou, znamenala obrat na 2:3 pro hosty. Na stavu již nezměnila nic ani závěrečná power-play domácích v posledních 40 vteřinách utkání, protože hosté ji šikovně ubránili a nedovolili domácím vyrovnat.

Hlasy po utkání:
P. Rohlík, hlavní trenér: „Choceň se od počátku utkání prezentovala velice nepříjemným agresivním hokejem. Byla velice aktivní v napadání v hloubce našeho pásma a dostávala nás pod tlak. Postupně jsme hru srovnali a první třetinu vyhráli 2-1. Cílem do druhé třetiny bylo hrát zodpovědně v obranné fázi a pokusit se navýšit skóre z rychlých protiútoků. Ty sice přišly, ale nabízené šance jsme neproměnili. To se nám vymstilo ve třetí třetině, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. Pak přišla nepochopitelná chyba na obranné modré a soupeř utkání otočil. Je to pro nás poučení do další práce. Hrát více zodpovědně a týmově v obranné fázi."