Část Hlinska by měla stále vodu převářet

Sdílet článek:
23. 06. 2020 • 16:25

V pondělí 22. června byly odebrány kontrolní vzorky pitné vody, ze kterých vyplývá, že zákal, organické látky a železo jsou v limitech stanovených vyhláškou č. 252/2004 Sb., které určují hygienické požadavky pro pitnou vodu. Tato skutečnost je platná pro všechny oblasti mimo Medkovy Kopce a Čertovinu, kde v pondělí proběhlo odkalování.

 

Dnes byly ve všech oblastech odebrány vzorky na mikrobiologický rozbor. Výsledky by měly být známy do čtvrtka 24. června. Zástupci společnosti VS Chrudim doporučují i nadále převařovat vodu při jejím použití jako vody pitné.

Sdílet článek:
Komentáře
  • Václav Kloboučník Avatar
    Václav Kloboučník - před 1 týdnem
    Oznámení pro odběratele pitné vody dodávané ze zdroje Čertovina (část Hlinska, Čertovina, Medkovy Kopce) Vážení odběratelé, v neděli dne 21. 6. 2020 došlo po intenzívních srážkách k zakalení zdroje vody Čertovina, ze kterého je pitnou vodou zásobena část města Hlinska (nízké tlakové pásmo ̶ vpravo od osy ul. Poličská – Adámkova třída ve směru od Poličky po ul. Taussigova vč. centra města), místní část Čertovina a Medkovy Kopce (místní část obce Raná). Zdroj byl následně odstaven z provozu a sanován. Vodovodní síť byla odkalena a dezinfikována. Odběratelům bylo doporučeno užívanou vodu převařovat. Výsledky laboratorních analýz potvrdily, že aktuálně je pitná voda po chemické i mikrobiologické stránce zcela v pořádku. Odběratelé již mohou bez rizika používat vodu bez převaření. Provozovatel vodovodu, Vodárenská společnost Chrudim, a.s., se tímto všem odběratelům omlouvá za vzniklé potíže. V Hlinsku dne 26. 6. 2020

Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se