Body z derby berou domácí
03. 10. 2022
visibility 697

C h r u d i m -  Okresní derby skončilo výhrou domácích. Horses v závěru mocně dotahovali na rozdíl jedné branky, ale stejně jako s Litomyšlí při power-play inkasovali, tentokrát v poslední vteřině utkání.

První část začali hlinečtí velice dobře, domácí prakticky nepustili do svého pásma, navíc měli výhodu přesilové hry. Nicméně do útoku domácích zavelel Linhart, který rozezněl tyč Sodomkovy branky. O minutu později mířil od modré čáry k pravé tyči Hejduk a aktivní hrou přenesli hru před branku hostí. Na začátku jedenácté minuty po několika dorážkách a tlačenici v brankovišti se domácí ujali vedení po brance Cvrčka 1:0. Ve 13. minutě potrestali nedůraz v bránění Kostka s Cvrčkem 2:0. Navíc měli domácí výhodu přesilové hry, ale Sodomka neměl se střelami z dálky problém. Domácí nevyužili ani další přesilovku v 19. minutě, ale Linhart svoji šanci neproměnil.

Stejně jako v první části i do začátku druhé třetiny vstoupili Horses aktivně. V pásmu soupeře dobře napadal D. Brožek a přípravil protihráče o kotouč a po spolupráci s P. Štěpánkem a M. Machačem dokončil co začal a snížil na 2:1. Ve 25. minutě opět pykáme na trestné lavici a následné vyloučení na obou stranách přineslo hru 4 na 4. Z obranného pásma vyslal L. Poskočil přesnou přihrávku na rozjetého M. Havla, který oklamal bránícího hráče a naservíroval přesnou přihrávku R. Chvojkovi, který mířil do prázdné branky 2:2. Domácí se opět nadechli k náporu a z důrazu před brankou odskočili ve 30. minutě do vedení 3:2 po brance Pilaře. Další branka Urbana ve 34. minutě na 4:2 dostala hosty do útlumu. Ke zlepšení hry nepomohla ani přesilová hra ve 36. minutě nebo bitka M. Havla s Hrdličkou. Domácí pak korunovali převahu po střele Cvrčka od modré čáry ve 39. minutě 5:2.

Do třetí části musel trenér P. Rohlík měnit sestavu po odstoupení dvou hráčů ze hry pro zranění a se snahou o změnu herního projevu. Hlinečtí bojovali o lepší výsledek, pomohla přesilová hra ve 43. minutě, kdy fauloval Hrdlička. Následoval další faul, který předvedl Dobiáš - sekání. Přesilovou hru hosté využili, Kišš přesně přihrál najetému O. Karáskovi, který tečí pod horní tyč snížil na 5:3. Domácí neunášeli tlak Horses a následoval jeden faul za druhým. Horses využili přesilovu hru 6 na 3, kdy byl odvolán T. Vlk z branky v 53. minutě - střelu M. Machače usměrnil mezi tyče D. Brožek a bylo zaděláno na drama 5:4. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Domácí neunášeli situaci a faulovali, bohužel ani hlinečtí nedokázali v převaze udržel nervy a zbytečně přišli o přesilovou hru. V 54. minutě předvedl vytříbený charakter brutálním faulem "kapitán" Dobiáš loktem do hlavy bývalého spoluhráče, faul byl posouzen jako hrubost ovšem spolu s ním šel pykat i hlinecký hráč za odplatu. Domácí kouskovali a zdržovali hru jak to šlo. Horses v posledních minutách opět odvolali brankáře a vytvářeli tlak na branku a riskovali vše. Domácí však 1 vteřinu před koncem dokázali potvrdit výrhu gólem do opuštěné branky 6:4.