Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Blíží se superfinále ankety Strom roku 2023, Mrákotínská hrušeň je stále na druhém místě Vytvořit článek
Blíží se superfinále ankety Strom roku 2023, Mrákotínská hrušeň je stále na druhém místě
Věra Dvořáková (redakce) - 27. 09. 2023    867    0 Líbil se vám tento článek?

Ještě do 1. října 2023 je možné hlasovat ve veřejném finále ankety Strom roku pro 110 let starou hrušeň obecnou, která se nachází v obci Mrákotín nedaleko Hlinska! Hrušeň je aktuálně na druhém místě z celkem deseti finalistů. Od 2. do 8. října se bude dále hlasovat v takzvaném superfinále, kde již nebude vidět počet hlasů a počet superfinalistů bude pět. 

Hrušeň z Mrákotína, která má v soutěži název Stojí hruška v širém poli, má nyní 2378 hlasů! Před ní je pouze Nepomyšlská lípa z Ústeckého kraje s 2796 body. Třetí je zatím Divadelní lípa ze Středočeského kraje s 1519 hlasy.

Hlasovat je možné zde: https://bit.ly/hlasování-STROM-ROKU. Mrákotínská hrušeň má číslo 8. Do 1. října pro ni lze z jedné emailové adresy hlasovat pouze jednou, od 2. října se hlasování obnoví a bude možné hlasovat znovu. 

Mrákotínská hrušeň je památný a chráněný strom, který je nesmírně odolný. Přežil kolektivizaci, scelování polí, stavbu meliorací i neodborné zásahy. Stojí na osamělém místě uprostřed pole, čímž si vysloužil svůj popis do soutěže “Stojí hruška v širém poli” dle známé písně. Navrhovateli do ankety jsou obec Mrákotín, Ludmila Vacková, MAS Hlinecko, Sdružení obcí mikroregionu Hlinecko a Mikroregion Skutečsko - Ležáky.

Anketa strom roku je jedním ze způsobů, jak podpořit péči o stromy a představit veřejnosti zajímavé stromy a jejich příběhy. Vítězný strom získá poukaz na odborné vyšetření a poputuje do mezinárodní soutěže Evropský strom roku.

Zdroj foto: www.stromroku.cz

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu