Azylový dům v Hamrech potřebuje finanční dary na nové auto
Profilovka
23. 07. 2023.
1534

Dům pro matky v nouzi v Hamrech, který provozuje obecně prospěšná společnost Dlaň životu, potřebuje finanční podporu pro nákup většího vozidla pro klientky. Pomoc se snaží získat oslovováním firem, nadačních fondů a drobných dárců, kteří mohou přispívat na účet organizace podle pokynů uvedených na jejím webu. Na nákup nového vozidla Dacia Jogger jí zbývá ještě zajistit 322 000 Kč.

„Vzhledem k vysoké ceně ojetých vozů a jejich nákladné údržbě jsme se rozhodli pro dlouhodobé řešení situace spolu se zajištěním bezpečnosti a spolehlivosti a objednali jsme nový automobil v základní verzi Dacii Jogger v sedmimístném provedení a s pětiletou zárukou," uvádí Jana Málková, administrativní a P. R. pracovnice Azylového domu pro těhotné ženy v tísni.

Nový vůz by si měl dům pro matky v nouzi přebrat ke konci letošního roku. „Aktuálně se vozidlo vyrábí a mělo by být k dispozici letos na podzim. I přesto, že vůz patří k těm nejlevnějším, bude stát 500 000 Kč. K dnešnímu dni potřebujeme zajistit ještě 322 000 Kč. Proto oslovujeme firmy, nadační fondy i drobné dárce, aby nám pomohli. Všem děkuji," doplňuje Jana Málková.

Azylový dům v Hamrech poskytuje od roku 2008 sociální služby těhotným ženám a matkám. Jeho posláním je podpora budoucích nebo současných matek, které se ocitly v nouzi. Těm pomáhá prostřednictvím nabídky ubytování, poradenství a zázemí.

 

Zdroj foto: Facebook profil Dlaň životu

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image