Až v prodloužení se rozhodlo o vítězi prvních dvou celků tabulky
Profilovka
27. 11. 2023
visibility 854

Domácí tým v kvalitním a pohledném utkání dvakrát vedl, ale hosté dokázali otočit výsledek v 56. minutě v jejich prospěch. Po velkém tlaku však Horses devět vteřin před koncem dokázali při hře bez brankáře vyrovnat stav na 3:3. Rozhodovalo se v prodloužení ve hře tři na tři, kdy TJ SPARTAK Nové Město nad Metují v 62. minutě svoji šanci proměnil.

První třetina proběhla v režii domácího celku. Již ve 3. minutě si vytvořil velkou šanci P. Štěpánek, ale byl faulován. V přesilové hře měl šanci na otevření skóre po přihrávce M. Lojka v předbrankovém prostoru R. Chvojka. Skóre otevřel po skvělé dlouhé přihrávce J. Olivy rozjetý O. Karásek, který na modré převzal kotouč a nedal Čápovi v brance hostí šanci 1:0. Další slibná akce T. Břízy s T. Hudcem přišla v 10. minutě a ve 12. minutě pálil M. Lojek po asistenci T. Břízy. Oslabení ve 13. minutě při vyloučení J. Jílka Horses přečkali bez vážného ohrožení hlinecké branky. Spartak se dostal do vážnějšího tlaku dvěma nebezpečnými střelami hry až v 17. minutě, kdy M. Kraus pokryl gólovou akci po střele z mezikruží a o minutu později tvrdou střelu Matějíčka od modré čáry.

Ve druhé části se střídaly šance na obou stranách. Ve 21. minutě T. Bříza s R.Chvojkou, ve 24. minutě M. Kišš s T. Karáskem, naopak ve 29. minutě M. Kraus si poradil s tvrdou střelou Zámečníka a ve 30. minutě Pohla. Ve 35. minutě mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl M. Machač po přečíslení obrany hostů, kdy byl mezi kruhy a mířil pod vyrážečku Čápa, ale ten jeho úmysl přečetl a kotouč dokázal vyrazit. Ve 36. minutě Horses čelili dalšímu oslabení, M. Kraus dvakrát zasahoval, ale těsné vedení domácí ubránili.

Z vývoje bylo zřejmé, že bitva o každý metr ledu bude pokračovat až do konce utkání. Vyrovnávací branka hostů v čase 40:19 byla z kategorie kuriozních, kdy domácí obrana přestala jít za kotoučem a rozhodčí proti všem předpokladům neodpískali zakázané uvolnění, nedůrazu využil nejlepší hráč hostů Matějíček a vyrovnal na stav 1:1. Hosté se neradovali dlouho, ve 44. minutě vyvezl kotouč T. Hudec, T. Bříza se protáhl s kotoučem z rohu a přihrál před branku R. Chvojkovi, který přihrávku umístil za Čápova záda 2:1. Bohužel za necelých 40 vteřin se stav opět měnil, po křídle si najel na přihrávku volný Matějíček a připravil situaci na vyrovnání Zámečníkovi 2:2. Horses se tlačili do útoku s jasným cílem, bohužel nevyužili přesilovou hru ve 46. minutě po faulu na T. Břízu a stejně tak ve 49. minutě po faulu na T. Hudce. Zřejmě zafungovalo nedáš dostaneš. V 56. minutě se po vyhraném souboji v rohu uvolnil Zámečník a v souboji před brankou se prosadil Šťastný 2:3. Horses vrhli všechny síly do útoku, v 56. minutě prokličkoval přes celé hřiště J. Oliva, hra se přelévala. V čase 58:43 přišel "time" domácích. Vše nasadili do útoku a devět vteřin před koncem po vyhrané buly a tlaku do branky se podařilo vyrovnat stav na 3:3. Po krátké přestávce souboj pokračoval v prodloužení. V něm se prosadili ve druhé minutě nastavení hosté a Zámečník stanovil střelou konečný stav na 3:4. Dva body tak putovaly do tabulky Nového Města.

Hlasy po utkání -  L. Kunz, hlavní trenér - Velice kvalitní utkání, děkujeme fanouškům za podporu. Je škoda, že když jsme šli dvakrát do vedení, tak  jsme jej neudrželi až do konce. Ale přijel kvalitní soupeř. Kluky musím pochválit za tlak, který přetavili ve vyrovnávací branku v power play. V prodloužení rozhodla individuální šikovnost hráče soupeře.

HC Hlinsko Horses vs. TJ Spartak NMM
- skóre: 3 : 4 PP
- třetiny: 1:0, 0:0, 2:3, 0:1
- branky domácí: 7. Karásek (Oliva, Machač), 44. Chvojka (Bříza, Hudec), 60. Hudec (Chvojka)
- branky hosté: 41. Mert (Matějček), 44. Zámečník (Matějček, Mert), 57. Šťastný (Zámečník), 62. Zámečník (Pohl, Novotný)
- sestava domácí: M. Kraus (M. Hanák) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, M. Zdražil, P. Štěpánek, T. Hudec, J. Jílek, T. Bříza, M. Kišš, P. Kubal, R. Chvojka
- sestava hosté: J. Čáp (Z. Biegl) — R. Velinský, M. Pohl, J. Mert, D. Dufek, M. Lhotský, V. Šrenk, D. Borovec — J. Řezníček, V. Koudelka, L. Prouza, D. Vanát, O. Šťastný, A. Novotný, O. Zámečník, J. Bucek, J. Černý, Š. Matějček

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image