Dnes je 5. prosinec 2023, svátek má Jitka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Auto dostalo na vozovce v Miřeticích smyk a i s řidičem skončilo v rybníku Vytvořit článek
Auto dostalo na vozovce v Miřeticích smyk a i s řidičem skončilo v rybníku
Petr Laštůvka (redakce) - 17. 03. 2023    762    0 Líbil se vám tento článek?

Na tísňovou linku hasičů se ve čtvrtek 16. března v 3:28 hodin ozval hlas osoby, který oznamoval, že se s autem potápí, nemůže se dostat ven, a navíc neumí plavat. Do Miřetic – Švihova tak časně ráno směřovalo osm jednotek hasičů, profesionální z Hlinska, Pardubic, sousedního HZS Olomouckého kraje a dále dobrovolní hasiči z Chrasti, Nasavrk a Miřetic. Zásah byl ukončen po 7:30 hodin.

Osobě se podařilo dostat z vozu díky projíždějícímu sypači, ze kterého vyskočil řidič a přiběhl pomoci potápějící se osobě. Řidič sypače se musel ponořit do ledové vody a plavat asi 15m k potápějícímu se autu. Zachráněná osoba byla následně předána do péče zdravotníků. Řidiči sypače, který se vrhl do ledové vody pro řidiče osobního vozu, hasiči poskytli náhradní oblečení a tepelný komfort. Hasiči z člunu prováděli průzkum, zda se na hladině rybníka neobjeví ropné skvrny, tedy zda z vozu neunikaly provozní náplně. Na místo se dostavil i správce rybníku.

Potopené vozidlo pod hladinou rybníka se podařilo vytáhnout nejen díky potápěčům z HZS Olomouc, ale také jeřábu, na který bylo vozidlo uvázáno a následně vyproštěno z vody. Potápěči slouží nepřetržitě a střídají se po dni s hasiči potápěči z Olomouckého a Královéhradeckého kraje. Zásah potápěčů proto provedli sloužící hasiči ze sousedního HZS Olomouckého kraje.

 

Zdroj: HZS Pardubického krajeLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu