Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Školství Akce Bezpečné prázdniny určená pro děti se vrací do Hlinska Vytvořit článek
Akce Bezpečné prázdniny určená pro děti se vrací do Hlinska
Petr Laštůvka (redakce) - 07. 06. 2023    2042    0 Líbil se vám tento článek?

Po pětileté pauze se do Hlinska vrátí bezpečnostně preventivní akce nazvaná Bezpečné prázdniny. Akce, která je určena pro žáky škol a školek, se uskuteční ve čtvrtek 8. června 2023 dopoledne v areálu u krytého plaveckého bazénu, jejím pořadatelem je město Hlinsko ve spolupráci s Policií ČR a se složkami integrovaného záchranného sboru. Záštitu nad akcí převzali Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje a Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

„Bezpečné prázdniny je předprázninová akce, kterou děláme ve spolupráci s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem a se zdravotníky. Jedná se o takové připomenutí dětem před letními prázdninami, že by měly být opatrné a v případě, že dojde k nějaké události, aby věděly jak se mají zachovat. Program je koncipován v rovině ukázat práce jednotlivých složek zábavnou formou. V minulých letech akci narušil covid a nyní se vrací zpátky. V pořádání se pravidelně střídáme s Chrudimí a je určena pro školy z celého okolí. K vidění bude například speciální hasičská technika, policejní koně nebo ukázky práce s policejními psy," uvádí k akci Bezpečné prázdniny starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Návštěvníci akce se mohou těšit na již 22. ročník ukázek součinnosti bezpečnostních a záchranných složek. K vidění bude také ukázka techniky záchranných složek, taktika zákroků proti pachateli trestné činnosti, ukázka zásahu jízdního oddílu Městské policie Pardubice, ukázka výcviku Armády ČR, ukázka práce a vybavení Vodní záchranné služby Chrudim a další aktraktivní aktivity. Na akci Bezpečné prázdniny nebude chybět ani simulátor jízdy, skákací atrakce, zábavné a dovednostní soutěže pro děti o ceny.

Zdroj foto: Policie ČRLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu