60. Výtvarné Hlinecko představí legendárního kreslíře Luďka Marolda

Napsal/a
Věra Dvořáková

Hlinecké Městské muzeum a galerie si pro své návštěvníky od 22. června do 8. září 2019 připravilo lahůdku v podobě představení tvorby Luďka Marolda, jedné z nejvýznamnějších osobností českého umění konce 19. století. Výstava bude probíhat v rámci jubilejního 60. Výtvarného Hlinecka. Zahájena bude v pátek 21. června od 17 hodin.

Marold byl považován za jednoho z nejlepších ilustrátorů pařížských módních časopisů. V technice akvarelu dokázal mistrovsky zachytit bohatý život pařížských budoárů, čilý ruch v kavárnách a na ulicích a intimní chvíle v soukromí. Vzdělání získal po studiích v Praze, Mnichově a Paříži. Po návratu z Francie do Prahy v roce 1897 získal zakázku na malbu panoramatu Bitvy u Lipan, kterou dokončil půl roku před svým úmrtím, zemřel ve velmi mladém věku 33 let.

Monografická výstava v Hlinsku představí kromě olejomaleb především jeho akvarelovou tvorbu, díky zapůjčeným dílům z mnoha institucí a soukromých sbírek.

Kromě této výstavy je v budově Galerie Hlinsko k vidění stálá expozice krajinářů nejen Hlinecka. V pondělí je galerie vždy zavřená, od úterý do neděle je otevírací doba od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Zdroj foto: Wikipedie

Kategorie článku:
Kultura a volný čas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT