Země Keltů zahajuje sezónu!

Skanzen Země Keltů v Nasavrkách je připraven na zahájení sezóny 2023. Skanzenová brána se návštěvníkům otevře v sobotu 1. dubna.

Země Keltů je největší keltský skanzen ve střední Evropě. Nachází se na ploše kolem 2 hektarů a návštěvníci se zde mohou seznámit s historií keltské kultury z doby železné.

Sezóna začne rovnou první akcí Skanzen naruby, kterou jsme pojali trochu netradičně. "Připravili jsme si speciální aprílové prohlídky, které budou tematicky zaměřené, avšak s humorným nádechem a trochou nadsázky. Každý tak bude moci odhalovat nedobové předměty i bádat nad pravdivostí výkladu našich průvodců", říká ředitel skanzenu Ing. Vladimír Saifr.

Hned o týden později se mohou návštěvníci těšit na akci Vítání jara. Tato akce bude probíhat od pátku 7. do pondělí 10. dubna. Návštěvník se seznámí s tradicemi, které se pojí s tímto obdobím. Na místě budou připraveny dílničky pro barvení vajíček i pletení pomlázek a dekorací z proutí.

Příchod teplé poloviny roku bude oslavován v sobotu 29. dubna svátkem Beltine a Barbarskými hrami. Kdo přijde, bude moci vyzkoušet své lovecké i bojové schopnosti. Akce je určena pro děti i dospělé. K poslechu a tanci zahrají v odpoledních hodinách kapely Bran, Vintage Wine a Jauvajs.

Země Keltů však není jen o akcích. Pokud chcete pouze relaxovat, užívat klidu a krás přírody, stačí sledovat otevírací dobu a navštívit nás. K vidění je spoustu staveb inspirovaných archeologickými nálezy a máme také domácí zvířata. "Před pár dny se nám například narodila roztomilá kůzlátka a jehňata", doplňuje správce skanzenu Jiří Bleha.

Těšíme se na vaši návštěvu ve skanzenu Země Keltů v Nasavrkách. Zastavte se...!

Více na www.zemekeltu.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image