Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko se otevřelo veřejnosti Vytvořit článek
Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko se otevřelo veřejnosti
redakce iHLINSKO - 22. 09. 2023    2626    0 Líbil se vám tento článek?

Hlinsko otevřelo vzdělávací centrum Planeta Hlinsko, které je zaměřené na poznávání jednotlivých sfér planety Země, tedy litosféru, atmosféru, hydrosféru a také část vesmíru. Interaktivní a edukativní centrum je umístěné v bývalé administrativní budově firmy ETA na adrese Prošvicova 1811. Slavnostního zahájení zkušebního provozu se zúčastnili starosta města Miroslav Krčil a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Úvodního slova se ujala Petra Plisková, ředitelka organizace, která přivítala všechny přítomné hosty. „Moc mě těší, že jsme se tady setkali v tak hojném počtu a budu moc ráda, když s mnohými z vás navážeme vzájemnou spolupráci a společně tím přispějeme k rozvoji růstu našeho regionu. Chtěla bych také moc poděkovat všem, kteří se zasloužili o vznik tohoto centra. Přála bych si, abyste si to tu užili a aby vaše návštěva zde byla příjemná, plná inspirací a abyste už dnes odešli se silným emocionálním zážitkem. Budu ráda, když se sem budete vracet, přivedete sem své rodiny a známé a když nám takto pomůžete Planetu propagovat v našem regionu, možná i za jeho hranice, a když nebudeme skromní, tak i za hranice republiky,"uvedla Petra Plisková.

Všechny přítomné přivítal také Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko: Vítejte na Planetě Hlinsko! Když jsme tuto budovu kupovali zhruba před 7 až 8 lety, už tu byla první myšlenka, že celou budovu chceme využít ke vzdělávání. Planeta Hlinsko je v našem regionu, ale i za jeho hranicemi, projekt naprosto unikátní a to v několika směrech. Všechny exponáty, které tady uvidíte, jsou originály a nikde jinde nic takového nenaleznete. Je to i trochu symbolické, že tahle budova dříve sloužila pro tvoření budoucnosti, tehdy ještě Elektro-Pragy. Vznikaly zde a vyvíjely se nové elektrospotřebiče, které mnozí z vás mají určitě ještě doma. Naše Planeta má inspirovat, má otevírat dveře k poznávání a hlavně má své návštěvníky bavit. Chci popřát Planetě, aby se jí dařilo!"

S poděkování a přáním se připojil také Martin Netolický: Chtěl bych opravdu poděkovat všem, kteří se podíleli na této záležitosti. Pevně věřím, že nejenom školy základní, možná i mateřské, ale i střední navážou úzkou spolupráci a návštěva tohoto zařízení se stane součástí jejich školního vzdělávacího plánu. Přeji hodně úspěchů, ať sem chodí i veřejnost. Myslím si, že si to tento projekt zaslouží."

Po úvodních proslovech následoval symbolický křest vodou, která má v projektu důležité místo. Po slavnostním přestřižení pásky si mohli návštěvníci prohlédnout a vyzkoušet všechny exponáty Planety.

Centrum Planeta Hlinsko je možné navštívit od pondělí do pátku od 8:30 do 17:00 hodin, o víkendech, státních svátcích a prázdninách od 10:00 do 18:00 hodin.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu