Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko se otevřelo veřejnosti
Profilovka
22. 09. 2023.
3999

Hlinsko otevřelo vzdělávací centrum Planeta Hlinsko, které je zaměřené na poznávání jednotlivých sfér planety Země, tedy litosféru, atmosféru, hydrosféru a také část vesmíru. Interaktivní a edukativní centrum je umístěné v bývalé administrativní budově firmy ETA na adrese Prošvicova 1811. Slavnostního zahájení zkušebního provozu se zúčastnili starosta města Miroslav Krčil a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Úvodního slova se ujala Petra Plisková, ředitelka organizace, která přivítala všechny přítomné hosty. „Moc mě těší, že jsme se tady setkali v tak hojném počtu a budu moc ráda, když s mnohými z vás navážeme vzájemnou spolupráci a společně tím přispějeme k rozvoji růstu našeho regionu. Chtěla bych také moc poděkovat všem, kteří se zasloužili o vznik tohoto centra. Přála bych si, abyste si to tu užili a aby vaše návštěva zde byla příjemná, plná inspirací a abyste už dnes odešli se silným emocionálním zážitkem. Budu ráda, když se sem budete vracet, přivedete sem své rodiny a známé a když nám takto pomůžete Planetu propagovat v našem regionu, možná i za jeho hranice, a když nebudeme skromní, tak i za hranice republiky,"uvedla Petra Plisková.

Všechny přítomné přivítal také Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko: Vítejte na Planetě Hlinsko! Když jsme tuto budovu kupovali zhruba před 7 až 8 lety, už tu byla první myšlenka, že celou budovu chceme využít ke vzdělávání. Planeta Hlinsko je v našem regionu, ale i za jeho hranicemi, projekt naprosto unikátní a to v několika směrech. Všechny exponáty, které tady uvidíte, jsou originály a nikde jinde nic takového nenaleznete. Je to i trochu symbolické, že tahle budova dříve sloužila pro tvoření budoucnosti, tehdy ještě Elektro-Pragy. Vznikaly zde a vyvíjely se nové elektrospotřebiče, které mnozí z vás mají určitě ještě doma. Naše Planeta má inspirovat, má otevírat dveře k poznávání a hlavně má své návštěvníky bavit. Chci popřát Planetě, aby se jí dařilo!"

S poděkování a přáním se připojil také Martin Netolický: Chtěl bych opravdu poděkovat všem, kteří se podíleli na této záležitosti. Pevně věřím, že nejenom školy základní, možná i mateřské, ale i střední navážou úzkou spolupráci a návštěva tohoto zařízení se stane součástí jejich školního vzdělávacího plánu. Přeji hodně úspěchů, ať sem chodí i veřejnost. Myslím si, že si to tento projekt zaslouží."

Po úvodních proslovech následoval symbolický křest vodou, která má v projektu důležité místo. Po slavnostním přestřižení pásky si mohli návštěvníci prohlédnout a vyzkoušet všechny exponáty Planety.

Centrum Planeta Hlinsko je možné navštívit od pondělí do pátku od 8:30 do 17:00 hodin, o víkendech, státních svátcích a prázdninách od 10:00 do 18:00 hodin.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image