Výměnou staré chladničky lze ušetřit až tisíce korun na energiích ročně
Profilovka
30. 06. 2022
visibility 1068

Chladnička společně s mrazákem patří k největším spotřebičům elektrické energie a dělají tak jednu z hlavních položek ve vyúčtování za elektřinu. Nepřetržitý provoz ledničky může mít na svědomí až 20 % celkové spotřeby elektrické energie v domácnosti. Při současné ceně energií tak lze výměnou staré lednice za novou ušetřit až tisíce korun ročně. Zákazníci mohou navíc využít služeb dovozu nového spotřebiče a odvozu starého spotřebiče včetně ekologické likvidace.

Například nové lednice značky LG v kategorii s nejúspornějším energetickým štítkem "C" spotřebují jen 0,5 kWh/24 hodin provozu. Při jejich pořízení je roční úspora ve výši 5 000 až 8 000 Kč dle stáří chladícího zařízení.

„Kdo si vymění chladničku, kterou má doma více než 15 let, v každém případě se mu investice do nového chladícího zařízení vrátí do 3 let," říká Petr Matyášek, majitel Elektro Studio Hlinsko.

Největším trendem u nových chladniček je technologie Total No Frost, jsou díky ní plně beznámrazové. Zákazníci se tak nemusí starat o odmražování a lze je cenově zakoupit již od 12 990 Kč. Vyžadovány jsou také kombinované chladničky v energetické třídě "C" v bílém, nerezovém nebo moderním černém provedení. U majitelů nových rodinných domů jsou hitem americké dvoukřídlé chladničky, kdy na levé straně je mrazící část a na pravé pak chladící. Dodávány jsou i s výrobníkem ledu.

Chcete poradit s výběrem nového chladícího zařízení? V prodejně Elektro Studio Euronics v ulici Resslova vám rádi pomohou s jeho výběrem.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image