V zimě se vyplatí mýt vozidlo minimálně každý týden

Předpověď počasí slibuje na další období denní teploty pod bodem mrazu, kdy silničáři budou muset zase začít ošetřovat povrch vozovky. Bohužel posypová sůl na silnice nepoškozuje pouze karosérii vozidla, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednou z hlavních vlastností soli je absorbce vlhkosti z okolního prostředí. Akumulované částice vody následně zrychlují korozi povrchu, na kterém se drží, a to má vliv na stav vozidla. Pravidelným mytím automobilu lze poškození od soli předcházet a díky použití bezkontaktní tlakové myčky je možné odstranit nečistoty i ze špatně dostupných částí karoserie.

Jaké poškození způsobuje posypová sůl?
Sůl se dokáže dostat i do klimatizace a časem zapříčinit pokles její funkčnosti. Neblahý vliv má také na chladič, brzdové třmeny elektroinstalaci nebo ráfky. Nebezpečí je o to větší, že poškození chladiče či elektroinstalace nelze rozeznat na první pohled jako v případě laku, a tak rychle zasáhnout. Pokud se rozsvítí oranžové nebo červené kontrolky, je již pozdě na prevenci a opravu musí začít řešit automechanik. 

Co se vyplatí dělat?
Jedním z nejlepších řešení je využít bezkontaktní automyčku. Používá se v ní vyhřívaná voda, která karoserii neškodí. To se považuje za významnou výhodu oproti umývání auta před domem. Zároveň díky specializovaným mycím prostředkům, které automyčky používají, se sůl daří odstranit z vozidla, ne ji pouze na karoserii rozpustit.

Jen mytí nestačí
Po umytí nečistot se vyplatí vůz také navoskovat, protože vosk chrání karosérii před usazováním nové vrstvy soli.

Úspora díky zákaznické kartě
V bezkontaktní tlakové myčce BKF CarWash v Hlinsko-Kouty lze ušetřit díky zákaznické kartě a získat 10% kredit na mytí navíc. Zákaznická karta je k vyzvednutí po telefonické domluvě na čísle 602 148 240. Po vyčerpání předplaceného kreditu lze kartu opět dobít v měničce na mince umístěné u mycího zařízení. Areál myčky, který se nachází v ulici Třebízského, nabízí také odpočinkový prostor pro řidiče, automat na nápoje, vysavač a kompresor pro správné dohuštění pneumatik.