V zimě se vyplatí mýt vozidlo minimálně každý týden

Posypová sůl na vozovky nepoškozuje pouze karosérii vozidla, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednou z hlavních vlastností soli je absorbce vlhkosti z okolního prostředí. Akumulované částice vody následně zrychlují korozi povrchu, na kterém se drží, a to má vliv na stav vozidla. Pravidelným mytím automobilu lze poškození od soli předcházet a díky použití bezkontaktní tlakové myčky je možné odstranit nečistoty i ze špatně dostupných částí karoserie.

Jaké poškození způsobuje posypová sůl?
Sůl se dokáže dostat i do klimatizace a časem zapříčinit pokles její funkčnosti. Neblahý vliv má také na chladič, brzdové třmeny elektroinstalaci nebo ráfky. Nebezpečí je o to větší, že poškození chladiče či elektroinstalace nelze rozeznat na první pohled jako v případě laku, a tak rychle zasáhnout. Pokud se rozsvítí oranžové nebo červené kontrolky, je již pozdě na prevenci a opravu musí začít řešit automechanik. 

Co se vyplatí dělat?
Jedním z nejlepších řešení je využít bezkontaktní automyčku. Používá se v ní vyhřívaná voda, která karoserii neškodí. To se považuje za významnou výhodu oproti umývání auta před domem. Zároveň díky specializovaným mycím prostředkům, které automyčky používají, se sůl daří odstranit z vozidla, ne ji pouze na karoserii rozpustit.

Jen mytí nestačí
Po umytí nečistot se vyplatí vůz také navoskovat, protože vosk chrání karosérii před usazováním nové vrstvy soli.

Úspora díky zákaznické kartě
V bezkontaktní tlakové myčce BKF CarWash v Hlinsko-Kouty lze ušetřit díky zákaznické kartě a získat 10% kredit na mytí navíc. Zákaznická karta je k vyzvednutí po telefonické domluvě na čísle 602 148 240. Po vyčerpání předplaceného kreditu lze kartu opět dobít v měničce na mince umístěné u mycího zařízení. Areál myčky, který se nachází v ulici Třebízského, nabízí také odpočinkový prostor pro řidiče, automat na nápoje, vysavač a kompresor pro správné dohuštění pneumatik.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image