

Skautský oddíl z Kameniček připravuje na neděli 31. srpna 2025 tradiční sportovně společenskou akci s názvem Výroční VýBěh a VýBuch. Účastníci se sejdou u kameničkovské sokolovny, odkud odstartuje běh se dvěma trasami. Kratší měří přibližně dva kilometry, delší deset kilometrů.
Pořadatelé připomínají, že letošní ročník se koná u příležitosti osmdesátého výročí Ivančeny. „Srdečně vás zveme na letošní VýBěh a VýBuch, který pořádáme na památku mohylu v Beskydech. Ivančena připomíná pět popravených skautů za účast v protinacistickém odboji,“ uvedli skauti z Kameniček.
Startovné je symbolických 36 korun. Registrovat se lze od 13 hodin přímo na místě nebo předem prostřednictvím online formuláře na adrese https://bit.ly/vybeh-2025. Do běhu se může zapojit kdokoliv, nejen zkušenější sportovci.
Součástí programu je i VýBuch, soutěž o nejlepší doma upečenou buchtu. Soutěžící přinesou své výtvory ideálně již nakrájené. Registrace do soutěže proběhne od 13 hodin stejně jako u běhu.
Doprovodný program začne ve 14 hodin a potrvá zhruba do 17 hodin. Připraveno bude také občerstvení pro diváky i návštěvníky.
Veškerý výtěžek z akce poputuje rodině potřebného dítěte z okolí Kameniček.
Více informací je k dispozici na https://bit.ly/VYBEH-A-VYBUCH.
Zdroj foto: skautkamenicky.skauting.cz