V HUKY Elektro poradí, jaké zvolit solární osvětlení na terasu i zahradu
Profilovka
08. 06. 2023.
1817

Solární svítidla nepotřebují ani špetku elektrické energie. Všechno, co jim stačí, je obyčejný sluneční paprsek. Úspora peněz není zdaleka jediným důvodem, proč byste si měli pořídit venkovní solární svítidlo. Pojďme si popovídat i o těch dalších.

Jednoduchá instalace
Solární svítidla si zvládnete zprovoznit sami. Neobsahují dráty, kabely ani žádné jiné složité součástky, proto pro jejich zapojení nepotřebujete elektrikáře. Zkrátka a jednoduše vyberete místo, kam je chcete umístit a máte hotovo.

Funkčnost
Solární svítidlo funguje jen v době, kdy je to potřeba. Přes den si bere ze slunečních paprsků solární energii, kterou shromažďuje v akumulátoru, a když se večer setmí, využije ji  k osvětlení Vaší zahrady nebo terasy. Tím pádem za svícení opravdu nezaplatíte ani haléř.

Jas
Platí klasické: čím více, tím lépe. Mluvíme o počtu LED diod, které určují intenzitu světla. Zvažte účel, na který budete chtít solární svítidlo použít.

Výdrž
Některá solární svítidla zvládnou svítit celou noc. Pokud potřebujete, aby solární svítidlo bylo funkční větší část noci, nezapomeňte sledovat tento parametr.

Funkce
Svítidlo může reagovat nejen na střídání dne a noci, ale také na pohyb. V takovém případě se Vám bude hodit svítidlo obsahující čidlo. Například při instalaci u vstupních dveří domu a podobně. A samozřejmě u některých typů nechybí ani smart funkce, tedy napojení na váš mobilní telefon nebo chytré aplikace.

Pořizovací náklady
Mohlo by se zdát, že jsou solární svítidla takovým zázrakem, že byste za ně měli draze zaplatit. Ale není tomu tak. Ceny solárních svítidel jsou velmi přívětivé a jejich nabídka vážně bohatá. Koneckonců přesvědčit se můžete sami na prodejně HUKY elektro.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image