ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 10. duben 2021, svátek má Darja

V Hlinsku bude testovací a očkovací centrum na COVID-19

04. 04. 2021 • 12:47
PARTNEŘI

Vedení města Hlinska plánuje s externím dodavatelem v příštím týdnu zprovoznit pro občany Hlinecka mobilní odběrové místo na testování a stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2.

„V současné době jsme dohodnuti s jednou z firem, která zajišťuje testování na koronavirus. Pokud všechno půjde dobře, předpokládáme, že bychom v příštím týdnu měli mít v Hlinsku mobilní odběrové místo, které bude k dispozici firmám a občanům z celého regionu Hlinecka. O přesném umístění v tuto chvíli ještě jednáme a budeme o něm informovat," sdělil Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.

Miroslav Krčil dále uvedl, že u očkování Hlinsko respektuje strategii ze strany a státu a je stále připraveno být nápomocno se zřízením očkovacího místa, do kterého se lze registrovat přes státní očkovací registr. Otevření očkovacího místa v Hlinsku je závislé na dostatečném zajištění počtu vakcín pro občany. Předběžně vyjednaný termín je od 15. dubna.

Na přípravě očkovacího centra spolupracuje Hlinsko se společností ENDIPRA s.r.o., která působí na hlinecké poliklinice. Zde by mělo být také zřízeno očkovací centrum s denní kapacitou 80 očkování za den.

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím