Úspěšné zakončení loňských TECHNOhrátek

Projekt TECHNOhrátky si klade nelehký cíl – podpořit studium technických a odborných profesí v Pardubickém kraji. Svůj podíl na realizaci tohoto projektu Gymnázium K. V. Raise a SOU, Hlinsko prezentovalo veřejnosti již 1. června loňského roku. V tento den měli totiž žáci zapojených základních škol možnost si v nových prostorách SOU vyzkoušet výrobu másla, stloukání dřevěných krabiček, zapojování elektrických obvodů nebo práci s vrtačkou. To vše jim mělo ukázat, že studium odborných profesí má smysl a může být tou správnou volbou pro budoucí středoškoláky.

Definitivní tečku za jubilejním desátým ročníkem tohoto projektu jsme ale napsali až letos, a to 1. března, kdy se v sále Jana Kašpara budovy Krajského úřadu Pardubice uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků dlouhodobých soutěží. 

Do soutěže „Představ svou školu“ se zapojilo hned pět žáků studijních oborů truhlář a elektrikář. Prostřednictvím svých chytrých mobilních telefonů natočili krátká videa, která – jak už název napovídá – představila SOU Hlinsko. V průvodních informacích figurovala jedna stěžejní instrukce – „fantazii se meze nekladou“. V duchu tohoto motta se nesla i tvorba videí. Díky tomu vznikly mimořádně zajímavé „filmové“ počiny, které jsme hrdě přihlásili do soutěže.

Na stupně vítězů se nakonec v silné konkurenci probojovalo společné video dvou žáků druhého ročníku oboru truhlář – Adriana Doudy a Daniela Gregora. Na slavnostním vyhlášení za doprovodu pyšných rodičů a zástupců školy převzali hodnotné ceny. Předávání ocenění se účastnili zástupci regionálních firem, profesních organizací a představitelé Pardubického kraje, včetně Miroslava Krčila, radního Pardubického kraje a hlineckého starosty, který chlapcům poděkoval za mimořádně příkladnou reprezentaci hlineckého učiliště.