Spisovatel Mg.A René Nekuda zavítal se svým programem na základní školy z Hlinecka
Profilovka
11. 06. 2024.
800

Rodák z Hlinska Mg.A René Nekuda, známý spisovatel, moderátor, blogger a cestovatel, zavítal se svým programem do vybraných základních škol Hlinecka. Během dvou dnů navštívil na konci května žáky a tvořil s nimi poutavé a neobvyklé příběhy.

Workshopů se zúčastnilo celkem 126 žáků z území ORP Hlinsko ze základních škol ZŠ Resslova Hlinsko, ZŠ Včelákov, ZŠ Trhová Kamenice, ZŠ Kameničky a ZŠ Ležáků Hlinsko.

Každý workshop zahájil René Nekuda menší rozcvičkou pomocí slovní zásoby, kdy žáci dostali za úkol vymyslet co nejvíce zvířat na jednu slabiku. Jako další úkol bylo vymyslet hlavního hrdinu příběhu, který byl později zapojen do dalšího děje.

Následně byli žáci rozřazeni do několika skupin, kde tvořili různé příběhy, které si později navzájem převyprávěli. Při práci ve dvojicích si žáci zahráli na novináře. Součástí této aktivity bylo vyptávání na záludné a zajímavé otázky ohledně vymyšlené postavy. K rozvoji vymyšlení postavy přispělo také zamyšlení se nad „kouzelným spisovatelským předmětem“ -  lednice“, kterou mají všichni doma. Lednice skrývá a zároveň napovídá o jejich majitelích spoustu zajímavých informací: styl života, rozvrh, roční období, počet členů domácnosti, případné alergie, plánování, národnost, koníčky, domácí mazlíčky, fotografie z dovolené, a jiné vlastnosti.

Jako další aktivitu představil pan Nekuda svoji knihu ,,Příběhostroj“, při čemž se měli žáci zamyslet nad obrázkem plačící dívky Poppy a zjistit proč pláče a jak jí pomoci, aby přestala. Hlavní postava musela ve vymyšleném příběhu překonat alespoň tři záludnosti.

Akce byla především zaměřena na individualizovanou výuku a na rozvoj vzdělávacího potenciálu každého žáka. Žáci se učili zapojovat svou fantazii, určovali žánr svého příběhu, pracovali s časoprostorem, definovali svého hrdinu a antihrdinu.

 

Foto: MAS Hlinecko

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image