S barvami na kov poradí ve specializované prodejně Dům barev Hlinsko
Profilovka
15. 03. 2024.
692

Také chcete trávit slunečné letní dny na terase s rodinou nebo přáteli, ale prázdninovou pohodu vám kazí pohled na váš kovový nábytek, který už má nějakou tu sezonu za sebou? Nebo se chcete pochlubit rozkvetlou zahradou, ale dechberoucí obrázek vám narušuje oprýskaný plot? Máme pro vás řešení! Primalex nabízí hned několik barev na kov, které vašim kovovým povrchům vrátí jiskru!

Štít proti korozi s metalickými odlesky

Primalex Kovářská barva 2v1 je samozákladující syntetická alkyd-uretanová barva postavená na tradiční receptuře. Obsahuje železitou slídu, grafit a antikorozní pigmenty. Chrání tak kov proti povětrnostním vlivům a vytváří účinnou bariéru proti vzniku koroze a pronikání vlhkosti. Zanechává hluboce matný a drsný povrch s jemnými metalickými odlesky, které jsou typické pro kované materiály.

Je určená pro finální ochranné, ale i dekorativní nátěry železných povrchů, litiny i materiálů z barevných kovů (např. pozink, měď, hliník). Využít ji můžete na mříže, zábradlí, ploty, brány, ale také ocelové konstrukce, kovaný nábytek nebo lavičky v exteriéru i interiéru.

Rozpalte to! Vaše barva to vydrží

Chcete renovovat krb, kamna, kouřovod nebo jiné tepelně namáhané podklady? Primalex nabízí barvy, které dokážou nárazově snášet teplotní zatížení až 700 °C a dlouhodobě odolávají 350 °C! Přičemž běžná teplota natřených povrchů nepřesahuje 300 °C.

Primalex Žáruvzdorná barva je speciální syntetický teplotně odolný nátěr na bázi silikonové pryskyřice a speciálních anorganických pigmentů. Kromě vysoké teplotní odolnosti je její další výhodou výborná přilnavost a rychlé schnutí. Výsledný povrch je polomatný. Na výběr máte černou a stříbrnou variantu.

Primalex Žáruvzdorná kovářská barva obsahuje navíc hrubší železitou slídu, grafit a antikorozní pigmenty, čímž kovu dodává hluboce matný černý povrch. Je určená pro finální ochranné, ale i dekorativní nátěry ocelových, železných a litinových prvků ve venkovním i vnitřním prostředí.
Potřebujete mít renovaci hotovou rychle, ale efektivně? Použijte Primalex Žáruvzdornou ve spreji! Aplikováním barvy pomocí spreje jednoduše a bleskově obnovíte krásný vzhled kovu.

Ideální pomůcky na aplikaci

Rozhodnete-li se pro aplikaci barvy v plechovce, je potřeba zvolit si adekvátní pomůcky. Všechny zmíněné nátěry je možné nanášet štětcem, válečkem, ale i stříkací pistolí. S plochým štětcem rozhodně nešlápnete vedle, usnadní vám aplikaci přesnými a plynulými tahy. Potřebujete-li se dostat do záhybů lavičky nebo k hůře dostupným částem kamen, využijte takzvaný zárohák. Na drátěný plot je ideální váleček, kterým docílíte rychlého nátěru bez zbytečného plýtvání. Detaily už jen doladíte malým štětcem. Rychlejší a efektivnější aplikace dosáhnete díky stříkací pistoli, která je vhodná na větší kovové plochy.

Široká nabídka pro náročné

Nevyhovuje žádná z výše zmíněných barev vašim požadavkům? Nevadí! Primalex přináší širokou nabídku nátěrů na kov, ze které si zaručeně vyberete:

  • Primalex Barva na kov 2v1 – 14 základních barev + báze, vhodná pro obnovu nátěrů na zkorodovaných podkladech.
  • Primalex Vrchní barva báze lesk/pololesk – kompletní spektrum odstínů, finální nátěry s pevným, a přitom velmi flexibilním povrchem a vynikající odolností proti nepříznivým vnějším vlivům vč. UV záření.
  • Primalex Antikorozní základ – dlouhodobá ochrana proti korozi, zvýšení přilnavosti vrchního nátěru.
  • Primalex Barva na radiátory – bílý nátěr odolný proti vysokým teplotám (max. 100 °C) a žloutnutí, zanechává lesklý vzhled, vhodný také na ohřívače vody nebo teplovodní vedení.
  • Primalex Metal 3v1 – spojuje vlastnosti základního antikorozního nátěru a vrchní barvy, určena k přímým nátěrům např. střech.

Pozor! Barvy nejsou určené k nátěrům, které přicházejí do přímého styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou, ani k nátěrům dětského nábytku a hraček.

Nechte si poradit od specialistů na prodejně Dům barev Hlinsko na adrese Husova 14 (vchod z Poděbradova náměstí naproti prodejně Hobby H).

Zdroj: dumbarev.cz